Nórsko: rýb a fjordov neúrekom, alkoholu pomaly
Zaujímavosti

Nórsko: rýb a fjordov neúrekom, alkoholu pomaly

Škandinávia sa od zvyšku Európy líši. Je chladná a pôsobí dojmom neprístupnosti. Odvážte sa a navštívte čarovné Nórsko. Ponorte sa do iného sveta. Tvoje tváre budú ošľahané studeným vetrom, ale tento zážitok ťa zahreje na celý život.

Ťažká voľba

Ak chcete navštíviť Nórsko, pravdepodobne sa budete musieť hneď na začiatku rozhodnúť, či sa chcete vydať na vlastnú päsť, riešiť prechody, trajekty, narážať na jazykové bariéry a vyrovnávať sa s kultúrnymi rozdielmi, bojovať s odlišným rytmom dňa, chladom, tmou, večným svetlom a nekonečnými vzdialenosťami, alebo sa rozhodnete pre poznávací zájazd a spoznávať túto severskú krajinu s podporou sprievodcu a cestovnej kancelárie.

Kráľovstvo pamiatok

Nórsko. Je to nespočetné množstvo útesov a kráterov s výhľadom na vzdialený oceán alebo hlboké fjordy a zelené údolia. Cesta k nim však môže byť veľmi náročná. Na severe je skrytý Nordkapp v Barentsovom mori ľahko nedostupný, Trolltunga sa týči neuveriteľných 700 metrov nad jazerom Ringedalsvatnet a cesta k nemu je fyzicky veľmi náročná. Ak si nechcete nechať ujsť jedinečný zážitok, držte sa trochu viac pri zemi a vydajte sa pár kilometrov za Stavanger. Skalný blok vo výške 660 metrov nad hladinou Lysefjordu stojí za návštevu.

Späť do minulosti

Malé mestečko Røros je miestom, kde sa zastavil čas. Pred tristo rokmi ho využívali baníci a dnes by ste v ňom márne hľadali modernosť, ktorú možno vidieť najmä na juhu krajiny. Toto jedinečné miesto je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO a prenesie vás do dávnych čias.

Až na koniec sveta

Tromsø nie je len tak hocijaké mesto. Nemusíte sa obávať, že tak ďaleko na severe budete len mrznúť a hľadať niečo, čo by vás zahrialo. Mesto ponúka množstvo aktivít. Od rozmanitej kultúry a mnohých múzeí až po túry mimo mesta a výstup na horu Fjellhaisen, pozorovanie polárnej žiary, výlet na psom záprahu, prehliadku najsevernejšej univerzity alebo legendárny maratón.

Okrem toho je však zoznam najlepších aktivít oveľa dlhší. Čo tak Oslo, Bergen, Lofoty, Alta, Trysil alebo Tronheim a Lilehamer?