Strojárstvo a technológie sa prelínajú predovšetkým na veľtrhoch. Aké veľtrhy tento rok navštíviť?
Zaujímavosti

Strojárstvo a technológie sa prelínajú predovšetkým na veľtrhoch. Aké veľtrhy tento rok navštíviť?

Chcete sa vydať na nejaký veľtrh, na ktorom sa skrížia svet strojárstva a tiež svet technológií? V takom prípade máte naozaj veľa možností, takých veľtrhov sa v Českej republike koná nespočetne veľa. Strojárstvo, v ktorom pôsobí napríklad firma MSC MetPro, as, a svet technológií k sebe totiž majú veľmi blízko, a tak sa nemôžeme čudovať takému množstvo konaných akcií, v ktorých sa dozviete nielen o novinkách zo sveta strojárstva, ale aj o novinkách zo sveta technológií .

Spomeňme si niekoľko slovenských veľtrhov a konferencií, na ktorých sa krížia strojárstvo s technológiami, a zároveň si prezraďme aj niekoľko zahraničných veľtrhov, na ktoré sa taktiež oplatí zamieriť, ak sa chcete o novinkách zo sveta strojárstva a tiež technológia dozvedieť.

České veľtrhy, ktoré si nenechajte ujsť

Zamierte najskôr do Česka na veľtrhy, ktoré vás môžu zaujímať. Za zmienku stojí napríklad veľtrh Automatizácia v stavebníctve, ktorý sa koná v Cubex centre v Prahe. Nie je to však veľtrh len pre odbor stavebníctvo, stretávajú sa tu aj odbory strojárstva a technológie.

Viac však nadšenci do strojárstva a IT ocenia akciu AMPER, ktorá sa koná na brnenskom výstavisku. Jedná sa o jeden z najväčších a najprestížnejších veľtrhov, ktoré sú zamerané na elektro, IT a automatizácie všeobecne.

Zahraničné veľtrhy, ktoré si nenechajte ujsť

Ak by sme mali teda zamieriť aj do zahraničia, zamierili by sme tesne za hranice, konkrétne do Nemecka, kde sa každým rokom koná rovno niekoľko najrôznejších zaujímavých veľtrhov. K najobľúbenejším patrí predovšetkým veľtrh HANNOVER MESSE, čo je jeden z najvyhlásenejších strojárskych veľtrhov na svete. Každým rokom sa tu narazí na novinky z priemyselnej automatizácie, tiež na novinky zo sveta IT a samozrejme sa tu mnohé firmy pochvália novými konceptmi, ktoré môžu byť istou inovácií a budúcnosťou vo svete IT a strojárstva.

Okrem tohto je taktiež veľmi obľúbeným veľtrhom rakúsky veľtrh, a to veľtrh SMART AUTOMATION AUSTRIA. Ide o veľtrh, ktorý sa zameriava predovšetkým na továrne a tiež na továrenské procesy.