Ako sa tento rok konečne vyhnúť chrípke?
Zdravie

Ako sa tento rok konečne vyhnúť chrípke?

Napadá vás každý rok chrípka a tento rok sa jej chcete konečne vyhnúť? Nemáte záujem o to, aby ste ležali v posteli dlhé týždne, aby ste sa nemohli pomaly ani pohnúť či vstať, ako by ste boli unavení? Tento rok sa konečne môžete zákernej chrípke vyhnúť, čo vy na to? Poradíme, vám ako na to.

Chrípková sezóna je opäť v plnom prúde a mnohí ľudia sa rôznymi spôsobmi snaží vyhnúť sa zákernému ochorenie, ktoré každým rokom napadne nespočetne veľa ľudí. Ak patríte k ľuďom, ktorí sa tiež chcú vyhnúť ochorenie zvanému chrípka, prezradíme vám, ako na to, ako sa chrípke efektívne vyhnete.

Naočkujte sa

Keďže sa chrípke každým rokom nevyhnú desiatky ľudí, spýtali sme sa lekárov na to, čo ľudí stopercentne ochráni jednotlivca pred zákerným a taktiež veľmi nebezpečným ochorením zvaným chrípka. Lekári sa zhodujú na jedinom, a síce na očkovanie, čo mnohí ľudia nezačuje radi, napriek tomu je to tak. Očkovanie ako jediné efektívne zabráni chrípke, vďaka očkovaniu predídete aj prvotným príznakom a chrípka na vás nebude môcť.

Lekári však tiež konštatujú, že očkovanie je šesťdesiatpercentnú ochrana pred chrípkou. Je však len málo prípadov, ktoré sa nakazili aj cez očkovanie. Ak by však náhodou došlo k ochoreniu aj cez očkovanie, je zaručené, že chrípka nebude tak nebezpečná a bude mať len mierny priebeh.

Naočkujte so správnou vakcínou

Samozrejme lekári veľmi dobre vedia, aké vakcíny sú pre vás vhodné, aké vám môžu pomôcť, aké vám uľaví od nepríjemného ochorenia. Vakcíny sa ešte donedávna nijako nelíšili, nedávno však prišla novinka, a to vakcína VAXIGRIP Tetra, ktorá je podľa všetkého najúčinnejšie v porovnaní s doterajšími vakcínami. Je to však na odporúčanie lekárov, každý jedinec potrebuje iný typ očkovania.

Očkovanie proti chrípke sa očkuje proti trom kmeňom chrípkových vírusov.