Rím-večné mesto
Zaujímavosti

Rím-večné mesto

Lákajú vás rímske taverny, kde si s chuťou môže dať pohár červeného? Tu je pár tipov.

Kam sa vydať

Klasickou zastávkou sú miesta ako Koloseum, chrám sv. Petra a Vatikán, Anjelský most, Španielske schody a fontána di Trevi. Za navštívenie stojí vyhliadka Pincio, ktorá ponúka nádherný výhľad na slnko zapadajúce za chrám sv. Petra. Aj letohrádok Villa Lante ponúka neočakávané pohľady na mesto.

Pokiaľ zatúžite po pikniku v rímskom štýle, navštívte park pri Villy Borghese alebo Villy Celimontana. Pokiaľ zatúžite po atmosfére každodenného rímskeho života, nesmiete vynechať rušné trhovisko Campo de ‚Fiori. Rím ponúka plno miest, ktoré stoja za návštevu, ako je napríklad vežovitá hrobka Cecilie Metelly či Piramide Cestia.

Kde sa najesť

Najvyhlásenejšou a najobľúbenejšou štvrtou plnou reštaurácií a taverien je Testaccio, kde sa nachádzajú aj nočné bary. Za návštevu stojí aj reštaurácia Stazione di Posta, ktorá je ocenená michelinskou hviezdou. Obľúbené sú aj reštaurácie v štvrti Trastevere a okolo námestia Cavour. Dajte prednosť reštauráciám, ktoré navštevujú miestne a na uliciach sa pred vstupom tvoria fronty. Medzi najvyhlásenejšie rímske zmrzliny patrí gelato artigianale a slávny zákusok maritozzo.

Cesta a ubytovanie

Lacné letenky ponúka Wizz Air, Ryanair alebo autobus Eurolines. Romantický pobyt vám ponúkne Palazzo Manfredi, kde si ranné preso vychutnáte s výhľadom na Koloseum. Lacnejší variant ponúka ubytovanie cez Airbnb alebo hostely s cenou okolo 25 eur za noc. Pokiaľ chcete mať istotu, tak zvoľte radšej cestovnú kanceláriu.

Ako sa pripraviť pred cestou

Pomôcť vám môžu filmy, kde je Rím zachytený a inšpirujú vás-Sladký život, Rím (Federico Fellini), Mamma Roma, Veľká nádhera, Do Ríma s láskou, alebo Jesť, meditovať, milovať. Inšpiráciu tiež môžete načerpať v knihe Karla Čapka Talianske listy.