Milujete cyklistiku? Vezmite si bicykel aj do exotických destinácií
Zaujímavosti

Milujete cyklistiku? Vezmite si bicykel aj do exotických destinácií

Slováci podľa nedávnych prieskumov patria k milovníkom cyklistiky. Na jazdu na bicykli naozaj nedajú dopustiť, sú ochotní prejsť na svojom bicykli celú republiku. Mnohým ľuďom však slovenské republika nestačí, a tak sa vydávajú do exotických destinácií. Áno, aj mnohé exotické destinácie môžete spoznať zo sedátka vášho bicykla! Len je potrebné vedieť, aké exotické destinácie si na bicykli prejsť môžete. A že ich je!

Na jedenásť dní na Mekong

Máte radi dlhšej dovolenky a chcete ich stráviť na bicykli? Čo sa vydať na Jedenásťdenné cyklistickú túru na Mekongu? Cyklistická trasa je určená pre všetkých, ktorí milujú prírodu a tiež históriu, dokonca si pri ceste na bicykli aj trochu oddýchnete, o tom niet sporu. Na bicykli si môžete obísť napríklad slávny chrámový komplex angora Var, môžete sa na bicykli vydať až do južného Vietnamu, kde ústny spomínaná rieka Mekong. Odporúčame sa na túru vydať už ráno, bude príjemné počasie a popoludní tým pádom strávite trebárs na lodi.

Z Paríža do Petrohradu

Baví vás cyklistika natoľko, že ste schopní prejsť na bicykli aj tisícky kilometrov? Potom je pre vás vhodná cyklistická trasa vedúca z Paríža do Petrohradu, ktorú podstupujú naozaj len tí, ktorí majú dostatok času, ktorí milujú históriu a zároveň i cyklistiku. Jedná sa o trojfázovú jazdu, ktorá doslova kopíruje kroky napoleonskej armády a vedie zo spomínanej Paríža cez Nemecko, potom Poľsko až do Ruska. Ide o obrovskú cyklistickú výzvu, ktorá potrvá dlhšie ako jeden mesiac s tým, že denne sa prejde minimálne sto kilometrov.

Na bicykli naprieč Srí Lankou

Srí Lanka je obľúbená destinácia, kam ľudia jazdia na dovolenku veľmi radi. Vedeli ste ale, že Srí Lanku môžete spoznať aj zo sedátka kola? Srí Lanka je plná chodníkov okolo chrámov alebo čajových plantáží, tiež je plná krásnych, pulzujúcich miest. Srí Lanku môžete na bicykli spoznať krížom krážom, odporúčame začať cestu v meste Negombo. Potom sa môžete vydať do horského mesta Kandy, na bicykli obídete i ostrov Manaru alebo národný park Uda Walave.