Potraviny v chladničke. Kam všetky uložiť tak, aby vydržali čo najdlhšie?
Bývanie

Potraviny v chladničke. Kam všetky uložiť tak, aby vydržali čo najdlhšie?

Skyslo vám príliš skoro mlieko alebo zelenina nevydržala ani deň? Problém nemusí byť v potravinách ako takých, nemusí byť ani v chladničke, ktorá môže fungovať tak, ako má. Problém môže byť v tom, ako jednotlivé potraviny v chladničke skladujete, na akých miestach je skladujete. Potraviny v chladničke môžu vydržať naozaj dlhú dobu, len ich musíte dať na miesto, na ktoré patrí. Lenže na aké miesto aká potravina patrí?

Čo patrí do horného regálu

Lednici možno rozdeliť na niekoľko častí, a to na hornej regál, prostredná časť, spodná regál, ďalej na šuplíky a na dvere chladničky. Do každej časti patrí iný druh potravín. Ak by sme sa mali pozastaviť nad horným regálom, povedali by sme, že sa do horného regálu dávajú vždy už hotové jedlá, ktoré máte v pláne skonzumovať treba už nadchádzajúci deň. Do horného regálu tak patrí omáčky, zákusky, polievky alebo obedy uvarené na druhý deň. Horná regál nie je zásadne moc vychladzovaniu, preto by sme to, čo uložíme do horného regálu, mali skonzumovať čo najrýchlejšie.

Čo patrí do prostrednej časti chladničky

Ponúka sa ďalej otázka, čo dať do prostrednej časti chladničky. Do prostrednej časti patrí mäso, údeniny, tiež šunka alebo maslo a tavené syry. Vždy sa však musíte rozhodnúť, či budete v prostrednej časti skladovať údeniny alebo mliečne výrobky, údeniny a mliečne výrobky od seba musí byť v chladničke oddelené.

Čo patrí do spodného regálu

Do spodného regálu sa dáva zásadne mäso a tiež ryby. Je to totiž najchladnejšie miesto v chladničke, preto do neho patria potraviny, ktoré majú vydržať čo najdlhšie a ktoré potrebujú chlad.

Čo patrí do šuplíkov

Ovocie a zelenina – to do šuplíkov patrí. V mnohých chladničkách nájdete takzvanú fresh zónu, v ktorej zelenina a ovocie vydrží naozaj dlhú dobu.

Čo patrí do dverí chladničky

Nápoje, džemy alebo marmelády, prípadne dipy a iné dochucovadlá – to patrí do dverí chladničky. Do dverí však nedávajte mlieko, čoskoro by vám skyslo. Dvere chladničky sú totiž najteplejším miestom v chladničke.