Ako uloviť kapra? Finty, ktoré zaberajú
Zaujímavosti

Ako uloviť kapra? Finty, ktoré zaberajú

Než príde zima a kapry sa schovajú na dno vodnej hladiny, treba uloviť čo najviac rekordne veľkých kusov. Ak patríte k vášnivým rybárom, určite máte po ruke vhodné vybavenie a chystáte sa na ne. V prípade, že ste v minulosti žiadneho kapra neulovili, ale chcete to zmeniť, poradíme vám, ako na to. Kapry sú veľmi chytrí, nenalákají sa ľahko, nenaletí každému rybári „na slaninu“, napriek tomu na ne existuje niekoľko fínt, ktoré zaručia úspešné rybárčenie. Už nechoďte domov bez úspechu, ulovte si macatého kapra, ktorý bude vašej trofejí.

Začnite používať kaprie guličky

Poznáte kaprie guličky? Jedná sa o ideálny návnadu na kapry. V súčasnej dobe sú kaprie guličky alebo tiež boilies k dostaniu v mnohých prevedeniach. Zoženiete ich v mnohých chutiach, v dipe, tiež boilies v rôznych farbách. Ak smieme poradiť, voľte vždy také, ktoré majú výraznú farbu. Pre kapry je to zaujímavá návnada, ktorú chcú preskúmať a ktoré väčšinou neodolajú. V prípade, že neviete, akú príchuť, voľte vždy tú najviac zvláštne. Nebojte sa chilli alebo podobných príchuťou, opäť je to niečo nové a pre kapry niečo doposiaľ nepoznané, čo budú chcieť preskúmať a spoznať bližšie.

Lovte na plytčinách

Väčšina rybárov jazdí k najhlbším jazerám, ale pravdou je, že sa oplatí loviť aj na plytčinách. Na plytčinách býva nadmieru teplá voda, ktorú kapry milujú. Podľa štatistík sa sem kapry sťahujú hlavne v čase trenia. V tomto období tak môže byť lov kaprov najúspešnejší.

Vietor ako priateľ

Každý úspešný rybár by mal vnímať svoje okolie, pretože mu to môže výrazne hrať do kariet. Trebárs taký vietor – jedná sa o fantastického pomocníka pri lokalizácii rýb. Divili by ste sa, aké divy dokáže. Vietor môže rozhýbať kapry k aktivite, čo sa vám hodí do kariet.

Používajte malé háčiky

Ponúka sa otázka, aké háčiky na lovenie rýb používate? Ste zástancom malých háčikov alebo naopak tých väčších? Odporúčame skôr malé háčiky, veľké háčiky už dávno nie sú tak atraktívne a in. Malý háčik sa lepšie zachytáva o kaprie pysk, navyše sa do nástrahy ľahšie zamaskuje a v tlame je prirodzenejšie.