Ako veľmi je antikoncepcia škodlivá?
Zdravie

Ako veľmi je antikoncepcia škodlivá?

Jedného dňa príde dcéra za matkou s tým, že má nejakú vážnu známosť. Mamička je samozrejme nadšená, ale na druhú stranu sa bojí, aby jej sexuálny život nemal v blízkej dobe nejaké následky. Vezme ju teda na gynekológii na vyšetrenie a v mnohých prípadoch sa nechajú predpísať prášky. Antikoncepcia je dnes naozaj predpisovaná takmer denne a predpisuje sa mnohokrát aj veľmi mladým slečnám, ktoré začali so sexuálnym životom príliš skoro. Mnohé mamičky nechcú, aby sa dcéry dopoval takými prášky, ale na druhú stranu si hovoria, že radšej sa bude platiť čo tri mesiace krabička za päťsto, než aby si dcéra, ktorá má ísť na vysokú, zničila budúcnosť skorým narodením dieťaťa, o ktoré nestojí.

Antikoncepcia sa však radí k tým najhorším veciam, ktoré do svojho tela môžu ženy dostať. Obsahuje totiž látky, ktoré veľmi často zabíjajú niektoré bunky v našom tele. Lenže vysoké percento spravených potratov v poslednej dobe núti doktormi k tomu, aby radšej predpísali antikoncepciu, než aby sa za pár mesiacov skoncovalo s jedným novým životom.

Kariéra je posadená pred rodinu

V poslednej dobe je tiež dané, že sa ženy chcú dostať kariérou vyššie, než sú ich partneri. Snažia sa teda pracovať do úmoru a snaží sa získať naozaj čo najväčšiu post vo svojom zamestnaní. Dieťa je bohužiaľ až na druhej koľaji. Najskôr sa hovorí, že sa pracuje dovtedy, kým si nebudú rodičia istí, že by uživili potomka, potom sa však príde na to, že potomok by im výrazne skomplikoval ich kariéru. Ak sa o dieťa naozaj nejaví žiadny záujem, potom je antikoncepcia zrejme to pravé.

Mimo toto užívanie ale existuje tiež ešte možnosť zavedenia telieska do maternice, čo by zamedzilo ďalšiemu otehotneniu. Lenže u mladých žien je to zbytočný zákrok, vďaka ktorému by nemohli mať deti v prípade, že by si to s deťmi výrazne rozmysleli. Kondómy dnes nie sú stopercentné, preto, aj keď je antikoncepcia sajrajt, ktorý si púšťame dobrovoľne do tela, je to asi najlepšia možnosť, ako zabrániť nechcenému otehotneniu.