Masív, kov alebo lamino? Alebo vyberáme vitríny do interiéru
Bývanie

Masív, kov alebo lamino? Alebo vyberáme vitríny do interiéru

Pri návšteve múzea určite máte pocit, že by ste jednu takú vitrínu chceli aj doma. Síce by ste v nej nemali prehistorické kosti z dinosaurov, ale mohli by sa tu vynímať vaše kabelky, drahé alkoholické moky, poháre zo športových stretnutí alebo iné cennosti, ktoré doma zatiaľ nemajú svoje miesto, prípadne sa na ne na policiach práši. A viete čo? Presne takú presklenú výstavnú vitrínu môžete mať tiež! Stačí si vybrať ideálny materiál.

Univerzálny kúsok nábytku

Samotné vitríny dnes môžeme pojať ako univerzálny kúsok nábytku, ktorý môžete umiestniť prakticky kamkoľvek. Stačí len nájsť miesto, kde nájde svoje uplatnenie, prípadne kde sa bude pekne vynímať. Kancelária, obývacia izba, spálňa… len teda pozor na miesta, kde sa pohybujú deti. Neraz sa stalo, že vplyvom okolností a detských radovánok došlo k ich zhodeniu ak ujme prišli všetky cennosti vitrínu okupujúci.

V každom prípade sú vitríny vhodné ako pre malé, tak aj veľké domácnosti. Stačí si vybrať len vhodný materiál, ktorý splní očakávania a ktorý bude svojim štýlom pekne zapadať do zvyšku domácnosti.

Lamino ako najobľúbenejší materiál

Z posledných prieskumov vyplýva, že najobľúbenejšie vitríny sú z lamina. Dôvod je prostý – jedná sa o najlacnejší, respektíve cenovo dostupný materiál, ktorý je navyše dostatočne odolný, navyše takmer bezúdržbový (stačí len omiesť smietky prachu).

Väčšinou sú také vitríny opatrené aj takzvanými PVC hranami čiže sú veľmi odolné proti vonkajšiemu poškodeniu nárazom či inak.

Masív pre luxusný tovar

Pokiaľ však chcete vo svojej vitríne skladovať skôr luxusný tovar za milióny, pravdepodobne sa neuspokojíte iba s laminom, ale ťahá vás to skôr k masívu. Je síce drahším a ťažším materiálom, ale výsledného vzhľadu sa nebudete môcť nabažiť.

Kov ako ideálny kompromis

Nemôžete sa medzi dvoma možnosťami rozhodnúť? Ponúka sa zlatá stredná cesta menom kov. Zapadne prakticky do každého interiéru a pýši sa pevnosťou, stabilitou aj dlhou životnosťou.