Koľko stoja kvalitné mobilné aplikácie?
Finance

Koľko stoja kvalitné mobilné aplikácie?

Žijeme v čase, keď sa bez investícií do zaujímavých projektov a podpory myšlienok nepohnete z miesta. Len málokto má ale jasnú predstavu o tom, koľko čo stojí. Mobilné aplikácie mnohých nemilo prekvapia.

Neistá cena

Otázka ceny je ošemetná a nedá sa presne určiť, koľko vás bude mobilná aplikácia stáť. Záleží na mnohých faktoroch. Mohlo by sa zdať, že väčšinu z nich môžete ovplyvniť, ale popravde ide skôr len o kompromisy a možnosť voľby. Dodržujte dve základné pravidlá a možno vás mobilná aplikácia vyjde o niečo lacnejšie.

Vývojár

Bez vývojárov to nejde. Je to človek, ktorý sa v odbore vyzná, ktorý prenikne hlboko do jadra všetkých nastavení, technológií a procesov. Výsledkom jeho práce je funkčná a intuitívna aplikácia na mieru vašim predstavám. Osloviť môžete jednotlivca pracujúceho na vlastnú päsť alebo profesionálnu firmu. Záleží, v čo máte dôveru. A na referenciách. Prácu ale všetkým zúčastneným značne uľahčíte a zároveň ušetríte aj nemalé peniaze vďaka úspore času vynaloženého na

konštruovanie predstáv o finálnej podobe mobilnej aplikácie. Rolovacie menu, objem informácií. pravidelné notifikácie, responzívny design. To všetky by ste si mali vopred rozmyslieť.

Myslite ale na to, že kvalitný autor si účtuje minimálne 500 Sk na hodinu. A to je skôr len odrazový mostík. Len máloktorá aplikácia tak stojí pod tridsaťtisíc korún, výnimkou nie je ani dvojnásobok.

Priestor na úpravy

Myslite do budúcnosti a snažte sa vcítiť do situácie užívateľov. Pri premýšľaní o aplikácii si nechajte dostatočný priestor na zmeny a úpravy, aby nemusel autor podnikať veľké kroky a vy opätovne výrazne investovať. Je lepšie vydať sa z peňazí na začiatku a nie opakovane. Alebo si dohodnite zmluvu, vďaka ktorej budú doplnkové práce za nižšiu hodinovku.

Niektorí vývojári sú ochotní vytvoriť také rozhranie, kedy je majiteľ aplikácie schopný obsluhovať web sám bez zásahu profesionála. Pokiaľ sa v tejto oblasti aspoň trochu orientujete, môžete ušetriť.