Nízky Jeseník ako ideálne pracovné miesto pre elektronické nomády
Zaujímavosti

Nízky Jeseník ako ideálne pracovné miesto pre elektronické nomády

Pracujete odkiaľkoľvek? Vydajte sa do Nízkeho Jeseníka. Je tu lacno a náhorná plošina umožňuje zaujímavé výhľady do okolia. Po pracovnom čase na vás čaká množstvo zážitkov!

Kamkoľvek vás kolesá ponesú

Stať sa elektronickým nomádom je snom mnohých z nás. Stačí na to pritom veľmi málo. Obytná vstavba do auta, s ktorou sa môžete na svoje auto spoľahnúť aj z hľadiska prípravy pokrmov, a tiež stan na strechu auta. To všetko. Pojazdnú kanceláriu aj hotel máte stále k dispozícii a môžete sa venovať svojej práci úplne nerušene. Po ukončení pracovného času sa naplno venujete svojmu voľnému času. Prechádzate sa na bicykli, objavujete krajinu aj pamiatky, ste úplne sebestační.

Vydajte sa do Nízkeho Jeseníka

Tento geomorfologický celok je plošne najrozsiahlejšie pohorie v Českej republike, zaberá takmer 2900 štvorcových kilometrov. A rozhodne tu bude čo objavovať. Potom, čo sa sem dostanete z pohoria Hrubý Jeseník, kde si pohodlne vyjdete svojim autom až k úpätiu hory Praděd, už sa pred vami táto náhorná planina príjemne otvorí. A vy si len vyberáte miesta, odkiaľ sa vám dobre pracuje. Výhľady sú úchvatné.

Chcete pracovať priamo zo sopky?

Vaše pracovné miesto si tak môžete úplne prispôsobiť svojim požiadavkám. Pracovať tak môžete napríklad priamo zo sopky. V okolí nádrže Sliezska Harta ich je požehnane. Stačí si len vybrať, odkiaľ budete mať najlepší výhľad do okolia. Po pracovnom čase priehradu môžete obkrúžiť na bicykli.

Hurá pod zem!

Nízky Jeseník je známy aj pre ťažbu bridlice, ktorá sa využívala napríklad ako strešná krytina. V okolí mestečka Odry alebo Budišov nad Budišovkou máte možnosť navštíviť niekoľko banských diel, ktorých veľkosť vás prekvapí. Onedlho tu budú otvorené aj punkevné jaskyne. Uvidíte pri svojich potulkách permoníka?

Nízky Jeseník obývajú ľudia, ktorí stále žijú v súlade s prírodou. Na dedinských sídlach spoznáte ich pracovitosť, kedy sa venujú zahradničení i chovateľstvu. Navštívte napríklad farmu Glauder a obdivujte majestátne chovné kusy hovädzieho dobytka.