Ako ušetriť nejaké peniaze? Ide to ľahko
Finance

Ako ušetriť nejaké peniaze? Ide to ľahko

Chcete si kúpiť nový automobil alebo si chcete kúpiť krásne štýlové, doslova luxusné hodinky? V takom prípade potrebujete našetriť nejakú sumu peňazí. Rovnako tak si človek potrebuje nejaké peniaze našetriť v prípade, že dostal výpoveď, alebo že sa mu v zamestnaní práve dvakrát nedarí. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí chcú nejaké peniaze ušetriť, poradíme vám niekoľko trikov, tipov, rád a fígľov, ako na to.

Prestaňte používať kreditné karty

Ak budete mať na týždeň vyhradenú hotovosť, potom si zrazu uvedomíte, ako ste limitovaní. Ak používate kreditnej alebo debetnej karty, nevidíte zostatok, a tak míňate hlava, nehlava. V prípade hotovosti nebudete zbytočne míňať, budete si naopak kontrolovať svoju hotovosť a počítať, či vám stále ešte stačí to, čo v peňaženke máte. A ak sa raz prepočítate a nezostane vám nič, poučíte sa pre nabudúce.

Pýtajte sa

Aké sú výhody za členstvo v klube? Mám nárok na nejaké zľavy? A aké poplatky sa bojí s vedením účtu? Nemôžem mať niečo zadarmo? To sú otázky, ktoré vám môžu ušetriť veľké množstvo financií. Lenže ľudia sa dnes nepýtajú, a tak len prihliada, ako sa strhávajú z bankového konta nemalé sumy peňazí. Preto sa radšej pýtajte a registrujte sa do klubov, ktoré vám môžu priniesť nemalé zľavy napríklad práve na kozmetiku, drogériu alebo napríklad na potraviny.

Nakupujte z druhej ruky

Mnohí ľudia ohŕňajú nos nad vecami z druhej ruky. Lenže nakupovanie z druhej ruky je výhodné. Niektoré veci sú skutočne krásne, len ich stačí vyprať a je hotovo. Ak budete nakupovať z druhej ruky, výrazne tak ušetríte na oblečenie, ktoré k životu skrátka potrebujete. Nemôžete chodiť po ulici nahí, že áno.

Neporovnávajte sa s ostatnými

Že ste za posledný mesiac ušetrili menej ako váš kamarát, s ktorým ste do šetrenia išli? Nevadí, neporovnávajte sa s ostatnými. Každý má inak vysoké príjmy a inak vysokej výdavky, niekto zarába viac, iný menej, niekto platí väčšie poistenie, niekto si neplatí poistku žiadnu. Je hlúpe sa porovnávať, môže to maximálne demotivovať človeka.