Írsko ako krajina lákavá. Spoznajte ju viac vďaka niekoľkým faktom
Zaujímavosti

Írsko ako krajina lákavá. Spoznajte ju viac vďaka niekoľkým faktom

V dobe domácej karantény väčšina ľudí vypisuje zoznam miest, kam by sa rada pozrela, čo by rada videla, čo by ju bavilo a čo by chceli navštíviť. Medzi jednotlivými krajinami sa nachádza na mnohých wish listoch aj Írsko, ktoré je krajinou pomerne lákavou a zaujímavou. Navyše nie je extrémne vzdialená a letenky sem nestojí majland. Krajina je typická predovšetkým pre svoju zelenú farbu a samozrejme aj pre skvelé pivo a whisky. Poďme sa však pozrieť na niekoľko zaujímavých faktov, o ktorých mnoho ľudí nevie a ktoré môžu byť tým hlavným dôvodom, prečo práve Írsko navštívite aj vy.

Nájdete tu najstarší bar v Európe

Ako sme spomínali, Írsko je typické svojim alkoholom, teda whisky a samozrejme aj pivom. Možno vás teda neprekvapí, že sa tu nachádza vôbec najstarší bar v celej Európe. Jedná sa o krčmu s názvom Seans`s Bar, ktorú nájdete v meste Athlone. História tohto baru siaha dokonca až do začiatku desiateho storočia čiže stojí na tomto mieste naozaj pekne dlho. Rekonštrukcia však prebehla v minulom storočí, asi v sedemdesiatych rokoch, a tak sa nemusíte obávať toho, že by vám strecha spadla na hlavu.

Nenájdete tu mnoho ryšavok a ryšavok

Mnoho ľudí má Írsko spojené so ryšavými hlavami čiže so ryšavkami alebo ryšavkami. Lenže pravdou je, že ryšavých obyvateľov nie je v Írsku práve veľa. Íri naozaj nedominujú ryšavou farbou vlasov, skôr sú títo liate akousi utláčanou menšinou. Ryšavých ľudí je zhruba iba deväť percent z celkovej populácie, čo je naozaj zanedbateľné a prekvapujúce číslo v súvislosti s tým, že mnoho ľudí má skrátka Írsko spojené so ryšavkami.

Bez hadov a lasičiek

Pokiaľ sa obávate hadov alebo lasicovitých zvierat, potom je Írsko pre vás úplne to pravé. Práve tu na hady a lasicovité zvieratá prakticky nenarazíte. Íri sú toho názoru, že za to vďačia svätému Patrikovi, patrónovi tejto krajiny, ktorý ich podľa nich pozbieral a odniesol zo zeme. Na vine je však v skutočnosti geologický vývin krajiny. V čase, keď sa začali vyvíjať hady, bola totiž krajina ešte ponorená v oceáne.