Čo ľudí láka na Kapverdy?
Zaujímavosti

Čo ľudí láka na Kapverdy?

Už teraz uvažujete o letnej dovolenke alebo by ste najradšej utiekli zo zimného studeného obdobia do tepla? Máte veľa možností, kam sa tento rok vydať. Teplo je v súčasnej dobe na mnohých miestach. K turisticky najobľúbenejším destináciám patrí jednoznačne Thajsko či Bali, medzi menej turisticky profláknuté destinácie patrí napríklad Kapverdy. A práve Kapverdy vám odporúčame, práve na Kapverdy sa vydajte, ak zrovna uvažujete, kam sa vydáte.

Kapverdy sú miesto, ktoré je veľmi rozmanité a kde na vás čaká celá rada najrôznejších atrakcií, zážitkov, miest. Poďme si spomenúť niekoľko dôvodov, prečo sem ľudí jazdí alebo čo ich sem láka, respektíve dôvody, kvôli ktorým by ste sa mali vydať na Kapverdy aj vy.

Santa Maria

Na svete je plno krásnych miest a miest, ktoré stoja za videnie. K najkrajším mestám sveta patrí bezpochyby mesto Santa Maria, ktoré ide krásne prechodiť pešo – teda respektíve centrum tohto mesta. Mesto je plné ľudoprázdnych aj frekventovaných uličiek, kde môžete nasávať nevšednú atmosféru, kde sa môžete dojímať nad zatúlanými psami alebo kde môžete spoznávať, ako tunajší ľudia žijú alebo ako si užívajú života.

Prírodné úkazy

O Kapverdách sa tiež vie, že je to destinácia plná najrôznejších prírodných úkazov. K týmto vzácnym úkazom patrí napríklad aj úkaz Modré oko, čo je úkaz nachádzajúce sa v temnej jaskyni, ktorý uvidíte len skrze jednu malú dieru v krajine.

Samozrejme to nie je jediný prírodný úkaz, ktorý je vzácny a zaujímavý. Za navštívenie stojí aj tunajšie vyhasnutej sopky alebo soľná baňa, ktorý krapet pripomína Mŕtve more.

Zátoka Buracona

Obrovským lákadlom je bezpochyby aj zátoka Buracona, ktorá je ukážkou toho, čo všetko príroda dokáže. Jedná sa o krásne miesto, kde sa stretáva vulkanická činnosť s oceánom. Voda pri stretnutí so skalou sa často prelejeme do druhej časti zátoky, ktorú tvorí lagúna vhodná na kúpanie.