Čo by mal mať sušiak na prádlo
Bývanie

Čo by mal mať sušiak na prádlo

Vešanie bielizne je tá príjemnejšia časť z každotýždenného prania. Najmä keď vlastníte naozaj praktický sušiak, razom je činnosť o niečo znesiteľnejšia. Aby vám bol sušiak na prádlo tým najlepším parťákom a pomocníkom, nemalo by chýbať niekoľko vecí, ktoré zvyšujú jeho spoľahlivosť, funkčnosť aj nosnosť. 

Kolieska pre ľahšiu manipuláciu

Na trhu aktuálne existuje množstvo sušiakov na bielizeň a niektoré z nich sú prepracovanejšie, iné nie. Pokiaľ však narazíte na model s kolieskami, je to pomyselná trefa do čierneho. Tento model totiž sľubuje lepšiu manipuláciu a zvyšuje tým funkčnosť celého sušiaku. Najčastejšie nimi bývajú vyšperkované ako stropné sušiaky, tak rozkladacie sušiaky na prádlo.

Ukotvenie do zeme pre vyššiu stabilitu

Pri vonkajších alternatívach je žiaduce, aby tu bola možnosť ukotvenia do zeme. Záhradné verzie sú väčšinou ťažšie, zato sa pýšia vyššou nosnosťou. Aby bola zaistená ich stabilita, ukotvenie do zeme je naozaj kľúčové.

V prípade stropných alebo nástenných sušiakov na bielizeň je ukotvenie tiež potrebné, avšak nie do zeme, ale do steny alebo do stropu. Výhodou týchto riešení je predovšetkým úspora miesta, ktorú sľubujú.

Možnosť nastavenia výšky

Najmä do rodín, kde sa výška jej členov značne líši, sa hodia sušiaky s možnosťou nastaviť si výšku. Vešanie bielizne tak bude pohodlné samé o sebe. Navyše to bude po ergonomickej stránke oveľa pohodlnejšie.

Použitie

Pri vonkajšom použití netřeba zabudnúť na vhodné štipce na uchytenie bielizne. V kúpeľni zase stačí len správne zavesiť bielizeň pri prehybe na polovicu alebo upnúť štipce pri vešení za okraj. Alternatívou na bežné sušiaky sú automatické sušičky, ktoré majú svoje výhody vďaka svojej jednoduchosti a rýchlosti, ale aj svoje nevýhody. Medzi nevýhody patrí priestor – nie každá kúpeľňa je dostatočné veľká. Ďalšou nevýhodou je kratšia životnost bielizne. Je rozdiel, keď tričko vydrží 100 praní a sušení alebo polovicu.