Chráňte sa pred Slnkom za pomoci elegantných riešenie pre vaše okná
Bývanie

Chráňte sa pred Slnkom za pomoci elegantných riešenie pre vaše okná

Nič ráno nedokáže tak skvele nakopnúť ústrety novému dňu, než svit slnečných lúčov do spálne. Za tmy sa predsa nikomu dobre nevstává. Avšak slnečná žiara počas letných dní sa môže vo všetkých miestnostiach stať naozaj neznesiteľnú a navyše sa nadmiera tepla a svetla môže nepríjemným spôsobom podpísať aj na vašom zdraví. Každý z nás sa preto počas dňa chodia do domácnosti týmto nepríjemnostiam vyhnúť, čo však nejde, ak nemáte dostatočne chránená okna.

Ako sa teda okná adekvátne zabezpečiť a pritom mať istotu, že riešenie bude vyzerať elegantne a vkusne? V nasledujúcich riadkoch sme sa pre vás pripravili niekoľko skvelých typov, ako k výbave okien pristupovať.

Aké možnosti máte pri „zatmívání“ vašej domácnosti?

  • záclony
  • závesy
  • rolety
  • žalúzie
  • záclony

Záclony s vhodne zvolenou dĺžkou a strihom pôsobí naozaj krásne a vašim miestnostiam dodajú úplne iný rozmer. Avšak ich funkcie sa spája najmä s dizajnovou stránkou, prakticky k ničomu inému neslúži. Slnečné žiara sa s nimi rozhodne nezbavíte.

Závesy

Závesy už v tomto smere pracujú podstatne lepšie a s ich zatiahnutím získate v miestnosti vytúženú prítmí. Nie do každej domácnosti sa ale závesmi hodí. Naviac je potreba ďalší garniže (pretože bez prítomnosti záclon nepôsobí vôbec pekne), ktorú mnoho z vás určite neoplýva.

Rolety

Roletami sa dá predísť úmornému praženie slnka ďaleko efektívnejšie ako v predošlých prípadoch. Naviac vám v prípade, že zvolíte vonkajšie rolety, nebude nič ďalšie zasahovať do celkovej vizuálnej stránky vášho interiéru, čo je tiež veľkým pozitívom. Avšak aj tak je treba dôkladne vybrať farbu roliet, aby príjemne doplnili fasádu a nepôsobili na okoloidúcich dojmom, že tam vlastne nepatrí.

Žalúzie

Žalúzie sú ďalším perfektným nástrojom, ktorý poslúži vašim účely na výbornú. Navyše môže zákazník počítať so širokou paletou paliet, druhov a typov. V poslednej dobe sa čím ďalej tým viac ľudí začína zaujímať o takzvané vertikálne žalúzie, ktoré nad ostatnými vynikajú najmä nevšedným dizajnom. Verte, že ich prítomnosť vám budú všetky návštevy len ticho závidieť.

Slová na záver

Pri zariaďovaní ktorejkoľvek časti vášho bývania je ideálne voliť riešenie, ktoré je praktické a zároveň elegantné. To každopádne spĺňajú ako rolety, tak žalúzie a je len na vás, na čo sa nakoniec prikloníte. Ani v jednom v prípade rozhodne neoľutujete.