Ako vybaviť výstavné priestory?
Zaujímavosti

Ako vybaviť výstavné priestory?

Prajete si aj pre váš projekt alebo obec zariadiť vlastné výstavné priestory? Pozrite sa na prvky, ktoré by ste nemali zabudnúť.

Vitríny, ktoré pojmú všetko potrebné

Nie je nič horšie ako výstavné priestory, kde je toho skutočne málo. Preto je potrebné zariadiť dostatok vitrín, aby ste mohli ukázať čo najviac predmetov. Presklené výstavné vitríny sú nevyhnutnou súčasťou všetkých priestorov, kde si prajete usporiadať výstavu. Závesné vitríny vám umožnia ešte viac akcentovať priestor, v ktorom organizujete výstavu.

Správne svetlo je základ

Keď už máte miestnosti vybavené vhodnými vitrínami, pozrite sa na zúbok aj osvetlenie. Je v priestore dostatočné osvetlenie, ktoré dovolí vyniknúť celej zbierke? Podľa potreby vymeňte na žiarovky s väčšou svetelnosťou a zamerajte sa na to, aby ste si zvolili aj vitríny s osvetlením.

Zapojte moderné technológie

O vašej výstave by ste mali informovať širokú verejnosť. Ako na to? Najlepšie pomocou originálneho videa, ktoré umiestnite na sociálne siete. Ak cielite na starších obyvateľov a ľudí stredného veku, voľte Facebook. V prípade, že si prajete osloviť mladších návštevníkov, Instagram a TikTok budú lepšou voľbou. Môžete si zriadiť aj vlastný kanál na YouTube, kde budete verejnosť informovať o novinkách a zaujímavostiach z vašich priestorov.

Gamifikácia

Kto sa hrá, nehnevá. Môžete vašu výstavu pojať aj tak, že si vopred pripravíte hru pre širokú verejnosť. Ten, kto súťaž vyhrá, bude mať k vám vstup zadarmo, alebo dostane zaujímavé darčeky. Môže sa jednať o súťaž, kedy sa ľudia budú fotiť pri vami zadanej GPS súradnici, alebo hľadaní v historických prameňoch. Čokoľvek, čo bude späté s vašou výstavou.

Virtuálna realita

Zapojte do svojej výstavy aj moderné prostriedky. Virtuálna realita sa postupne stáva neodmysliteľnou súčasťou každej výstavy. Doprajte návštevníkom ocitnúť sa v čase, o ktorom výstava hovorí.

Už viete, ako vybavíte svoje výstavné priestory a aké technológie umožníte svojim návštevníkom použiť?