Audi ako konkurencia Tesly? Dnes už to je realita
Zaujímavosti

Audi ako konkurencia Tesly? Dnes už to je realita

O moderné veci v dnešnej dobe nie je núdza. Neustále vznikajú nové elektrické spotrebiče, ktoré nám majú uľahčiť život. Tiež sa mnoho noviniek deje v automobilovom svete. Tu sa väčšina výroby zameriava na elektrické automobily, ktoré sú podľa všetkého našou budúcnosťou. Medzi najlepšie automobilky vyrábajúce elektrické automobily sa radí Tesla, ktorá sa teraz musí stretnúť s konkurenciou. Na scénu totiž onedlho príde nový automobil od obľúbenej, taktiež veľmi luxusné značky Audi.

Zatiaľ sa na tento konkurenčný boj môže Tesla len pripraviť. Audi totiž svoje vozidlo zatiaľ len navrhuje, ale už teraz poznáme hrubý návrh nového vozidla, ktorý by sa mal svetlu sveta ukázať v roku 2020. Bude sa jednať o elektromobil, konkrétne o veľký sedan.

Audi rozhodne nezaháľa a usilovne pracuje

Možno by si nadšenci do automobilov mohli povedať, že Audi štrajkuje alebo že aktuálne nič nové nevyrába, ale to je lož. Audi sa v súčasnosti zameriava na vývoj nového elektromobilu, ktorý, ako sme spomínali, príde na trh snáď už tento rok.

O tomto elektromobilu bola reč už na tohtoročnom autosalóne, ktorý prebiehal v Ženeve.

Ako bude nový automobil od Audi vyzerať?

A ako sme spomenuli, poznáme hrubý návrh toho, ako bude nový elektromobil vyzerať. Bude sa jednať o veľký sedan, ktorý bude dostatočne priestranný a pohodlný. Mal by zaujať aj manažérov, a to hlavne tým, ako luxusné bude.

Základom vozidla bude platforma pre elektromobily. Tá sa pripravuje v spolupráci s ďalšie luxusné automobilkou, a síce s automobilkou Porsche.

Zatiaľ nie je nikde možnosť zhliadnuť dočasnej koncept vozidla. Prvý koncept by sa však počas tohto roka mal objaviť a mal by vyraziť dych. Sériovější verzia konceptu by sa podľa plánov mala svetu ukázať počas budúceho roka. Dúfajme, že výroba pôjde „ako po masle“ a my sa prvého konceptu a následne sériovější verzia dočkáme čo najskôr.