Ako si dobiť baterky? Vydajte sa k moru do Mexika
Zaujímavosti

Ako si dobiť baterky? Vydajte sa k moru do Mexika

Ste pracovne vyťažení a nemôžete si vziať dovolenku v lete? Alebo sa vám jednoducho prieči niekam vyrážať v čase, keď sú všade davy ľudí a na morskej pláži ťažko nájdete kúsoček súkromie? Či tak alebo tak, užite si dovolenku pri mori už teraz, aj to má svoje čaro, a hlavne nesporné výhody. Aké? 

Výrazne ušetríte 

Predovšetkým môžete v čase, keď u nás nie je najteplejšie, utiecť za teplom a exotikou, ktorá vás nabije novou energiou. Šedivé dni jednoducho vymeníte za slniečko, ktoré vám vylepší náladu. Navyše ceny sú mimo hlavnej sezóny oveľa priaznivejšie. Pri drahších exotických zájazdov vďaka tomu ušetríte značné sumy peňazí. Práve z týchto dôvodov sú zimné zájazdy stále obľúbenejšie. Užijete si, a pritom nijako neutrpí vaša peňaženka. 

Jedinou nevýhodou týchto zájazdov je skutočnosť, že dobe, kedy je v Európe zima skrátka musíte za teplom dlhšiu dobu cestovať a vydať sa čo najbližšie k rovníku, ak sa chcete ohriať slnečnými lúčmi. V čase rozvinuté ponuky leteckej dopravy ale toto neznamená žiadny väčší problém, len to, že musíte vydržať trochu nepohodlia v lietadle. 

Doprajte si príjemné teplo 

Ak si chcete dopriať skutočnú exotiku, vyberte niečo menej obvyklé, treba Mexiko. Tu je dosť teplo na to, aby ste sa mohli bezstarostne povaľovať na pláži, ale nie je zase také teplo, aby ste si pobyt nemohli spestriť treba výletom na niektorú zo známych aztéckych pamiatok. Ešte pred časom sa exotickú destináciu považoval napríklad aj Egypt alebo Tunisko, ale v súčasnosti už dávno ide o bežne navštevované krajiny. Punc exotiky teraz zaberajú atraktívnej oblasti Karibiku, juhovýchod Ázie, ale aj Afrika. Veľmi vyhľadávanou destináciou sú napríklad Spojené arabské emiráty.