Zázračný matcha tea. Päť dôvodov, prečo matcha tea zaradiť do jedálnička
Zdravie

Zázračný matcha tea. Päť dôvodov, prečo matcha tea zaradiť do jedálnička

Aby sme žili dlhý život, musíme sa starať o svoje zdravie. Nemali by sme neustále jesť nezdravé potraviny, ktoré nám zrovna neprospievajú. Nie je vôbec na škodu zaradiť do jedálnička niečo zdravšieho alebo doslova zázračného. Ideálne súčasťou našich jedálničkov je rozhodne takzvaný matcha tea, ktorý je známy nielen svojimi fantastickými účinky na ľudský organizmus, ale aj svojou dlhou japonskú históriou. Matcha tea sa vyrába z mladých lístkov rastliny Camellia sinensis. Už samotné lístky sú plné živín, vďaka ktorým sa následný matcha tea označuje za super potravinu. 

Ako sme spomenuli, matcha tea je bohatý na svoju históriu. Užívali ho ľudia už pred viac ako ôsmimi stovkami rokmi. Na súčasný trh sa dostal až pred rokmi, keď sa zobudila obrovská vlna nadšenia. Keďže sa jedná o čisto prírodný produkt, ľudia ho vyhľadávali hojne a stále ho vyhľadávajú. Mnohí sa však stále pýtajú, prečo je dobré zaradiť matcha tea do svojho jedálnička? Dôvodov prinášame hneď päť. 

1) Upokojuje 

Nejeden človek sa nachádza v strese. Ak sa v strese nachádzate aj vy, je načase začať piť matcha tea, ktorý upokojuje. Vďaka svojim upokojujúcim schopnostiam využívali matcha tea budhisti pred stovkami rokov, dodnes sa využíva pri relaxácii alebo meditácii. 

2) Posilňuje pamäť 

Matcha tea je naozaj mocný produkt, ktorý dokáže povzbudiť a zlepšiť ľudské myslenie. Dokáže pamäť zlepšiť natoľko, že dôjde zároveň k zlepšeniu nálady a k zlepšeniu koncentrácie. 

3) Detoxikuje 

Každé telo potrebuje jednou z čas vyčistiť a matcha tea je pre to ako stvorený. 

4) Posilňuje imunitu človeka 

Keďže počasie začína byť vonku doslova všelijaké, je načase posilniť svoju imunitu. Vďaka látkam, ktoré v sebe matcha tea skrýva, bude posilnená imunita jedna, dve. 

5) Spravuje hladinu cholesterolu 

Trápi vás príliš vysoký zlý cholesterol? Je načase ho znížiť, a to s pomocou matcha tea, ktorý efektívne a rýchlo stabilizuje hladinu cholesterolu v krvi.