Ušetrite na svojich domácich maznáčikoch
Finance

Ušetrite na svojich domácich maznáčikoch

Skoro každý doma chováme nejaké zvieratko, väčšinou psy. Sú to naši miláčikovia a pre ich roztomilý pohľad by sme urobili čokoľvek. Dokonca za nich míňali ako blázni. Ročne za svojich psov Česi utratia milióny korún! Svojho maznáčika však nemusíte tak rozmaznávať a nejaké peniaze môžete ušetriť pre seba.

Existuje niekoľko spôsobov, ako peniaze ušetriť. Takéto šetrenie sa ale nikdy nesmie odraziť na kŕmení! Psy potrebujú kvalitnú stravu, ktorá napomáha k správnemu tráveniu.

Strihajte si psa sami

Veľa majiteľov vodí svojich psov do salónov, predovšetkým tie dlhosrsté. Patríte medzi nich aj vy? Potom míňate mesačne niekoľko sto korún, a to úplne zbytočne. Svojho psa si totiž môžete ostrihať aj doma. Dokonca aj pes bude radšej, pretože bude v prostredí, ktoré pozná a od svojho majiteľa sa nechá ostrihať skôr než od cudzieho človeka. Sebe tak ušetríte peniaze a psovi stres.

Pedikúru robte aj doma

Psy potrebujú z času na čas ostrihať a obrúsiť pazúriky, hlavne tí gaučoví, ktorí vonku veľa času netrávia. U nich totiž nedochádza k prirodzenému brúseniu pazúrikov a je potrebné, aby ste zasiahli vy. Nie je nutné zverovať maznáčika do rúk profesionálov, ostrihať pazúry dokážete každý sám.

Neutrácajte za psie hotely

Idete na dovolenku alebo potrebujete psa postrážiť z iných dôvodov? Psie hotely sú zbytočne drahé. Ušetrite a odvezte psíka k svojim rodičom alebo k známym, v najhoršom prípade ho zverte susedom. Pes sa bude mať pohodlnejšie, bude tráviť čas s ľuďmi, ktorých pozná a cneť sa mu bude o niečo menej. Je tiež veľká pravdepodobnosť, že mu bude venované viac pozornosti, než v hoteli, kde bude množstvo ďalších psov. Vo výsledku je to teda výhodné ako pre vás, tak aj pre vášho psa.