Účinky kokosového oleja - viete, na čo sa dá použiť?
Zdravie

Účinky kokosového oleja – viete, na čo sa dá použiť?

V dnešnej dobe je veľmi riešené zdravé stravovanie. Rad ľudí si zrejme klope na čelo, pretože si nevie predstaviť, ako sa vlastne zdravo jej. Ovšem ak sa rozhodnete zdravo stravovať, potom zistíte, že to nie je nič zvláštne, ťažkého, ani nič ojedinelého. Len si potrebujete zvyknúť na trochu iný druh stravy, ktorý do svojho tela budete prijímať. Hlavnou zásadou je to, aby ste vyhodili všetko nezdravé jedlo a nahradili ho tou zdravšie podobou. 

Ak budete chcieť vymeniť cukor, mali by ste voliť nie trstinový cukor, ktorého náhradky teraz nájdete takmer kdekoľvek, ale hlavne stévii sladkú, ktorá je až tristo krát sladší ako samotný rafinovaný cukor. Ak budete chcieť nahradiť napríklad olej, odporúča sa voliť olivový olej alebo napríklad kokosový olej. Konkrétne ten kokosový by ste rozhodne nemali postrádať aj v tej nezdravé domácnosti. 

Predsa len kokosový olej ako taký kúpite dnes úplne všade a jeho účinky sú úplne blahodarné. Nemusíte s ním len zdravo variť, ako sme spomenuli na začiatku, ale rovno s ním zatočte treba so suchou pokožkou! 

Proti suchej pokožke tela 

Skôr ženy majú problém s tým, že ich nohy sú suché. Lúpu sa hlavne počas opaľovania alebo taky po holení nôh. Suché pokožky sú nepríjemností aj pre mužov, neustále sa potom škriabu a nevedia, ako s týmto problémom zatočiť. S kokosovým olejom to pôjde ľahko. Kokosový olej je pre pokožku fantastický. Ihneď ju upokojí, zjemní, hydratuje – a zrazu je problém so suchou pokožkou vyriešený. Keď sme spomenuli to opálenie, dokonca ho aj udržiava dlhotrvajúci. 

proti lupinám 

Veľmi často sa perieme taky s lupinami. Väčšinou sú lupiny len dôsledkom toho, že používame dlho nejaký šampón alebo že si málo oplachujeme vlasy, keď sa sprchujeme. Ak však šampón obmieňate a pokiaľ dobre vlasy oplachujete, napriek tomu sa však lupín nemôžete zbaviť, skúste kokosový olej, ktorý nanesiete na pokožku hlavy. Jemne olej vmasírujte, chvíľku nechajte pôsobiť a potom len vlasy umyte vlažnou vodou.