S hlukom v okolí sa dá bojovať, dajte na naše rady
Bývanie

S hlukom v okolí sa dá bojovať, dajte na naše rady

Často sa vám stáva, že kvôli hluku okolia nemôžete pokojne spávať? A ani cez deň to nebýva o nič lepší? Mnoho ľudí sa s hlučnými susedmi a prevádzkou na uliciach stretáva denne a v priebehu dní si na neho dokážu tak nejako zvyknúť. Ovšem nebolo by jednoduchšie sa nadmerného hluku jednoducho zbaviť, než ho prechádzať ako bežnú súčasť svojich životov.

Domov by mal byť miestom pokoja, kde sa všetko odohráva úplne vo vlastnej réžii majiteľa. Nenechajte si preto okolím pokaziť chvíle pohody a vychutnávanie tepla rodinného krbu, radšej pristupujte k efektívnymi riešenie situácie, po ktorom už nikdy viac nebudete v noci probuzeni (pokiaľ sami nebudete chcieť).

Čo najčastejšie vytvára ruch okolo nás?

  • dopravné prostriedky
  • ruch ľudí na ulici
  • hluční susedia
  • prítomnosť výrobných závodov v blízkosti bydliska
  • prítomnosť hospodárskych zvierat v okolí

Dopravné prostriedky sú častým pôvodcom hluku. Automobil dnes vlastní takmer každý človek a ak nie, dopravuje sa do zamestnania verejnou dopravou. Preplnené cesty vozidlami dokážu vyprodukovať naozaj neznesiteľné množstvo hlasných zvukov. To môže byť skutočne otravné a nekonečné.

Ľudia na ulici tiež nie sú práve tichým aspektom života. Jeden človek sám dokáže byť naozaj hlučný, nieto potom celá masa ľudí pohybujúce sa denne pod našimi oknami.

Hluční susedia môžu život tak v dome, tak v byte výrazne nespríjemniť. Krik, dupanie, hlasná muzika alebo televízie, hlasné stroja neustále v chode … to všetko susedským vzťahom dvakrát nepridá.

Ak sa vo vašom okolí nachádza fabrika alebo akýkoľvek výrobný závod, môžete počítať s neustálym a ničím neriadeným hlukom. Inak tomu nie je ani v prípade výskytu hospodárskych zvierat v susedstve. Takéto kravy svojim bučaním v noci naozaj prinúti človeka premýšľať na svojim pacifistickým vnímaním sveta.

Ako zabrániť hluku, aby vám znepríjemňoval život?

Pre život bez hluku sa však nemusíte sťahovať inam. Pozbavenie neznesiteľne hlučného okolia pomôže akustická izolácia, ktorá sa umiestni na steny vášho domova a tým pádom už k vám žiadny ruch nebude mať šancu preniknúť. To isté bude platiť aj opačne, že vy už naďalej nemusíte svojim bežným fungovaním rušiť susedov.

Ak bojujeme so stádom divokých koní, ku ktorému sa dá prirovnať neustálej dupanie susedov nad nami, pokoja sa nám dostane tak, že zabezpečíme odhlučnenie stropu. Ideálne by sa malo miesto odhlučniť materiálom s čo možno najvyššiu objemovú hustotou, ktorá zamedzí prieniku celého množstva zvukových vĺn.

Zvoľte pre to špecializovanú firmu, ktorá vám okrem montáže a predaja dokáže aj poradiť, akým smerom by sa vaše kroky mali pri vynútené, ale zároveň potrebné rekonštrukciu uberať.