Päť tipov, kam na výlet za hranice
Zaujímavosti

Päť tipov, kam na výlet za hranice

Premýšľate nad tým, že pôjdete niekam na výlet? Nemusíte cestovať len po Českej republike, dvere vám otvárajú aj zahraničné štáty, ktoré sú plné lákadiel. V súčasnej dobe sa jazdí s obľubou napríklad do Londýna, niekedy sa jazdí do romantického Paríža alebo je veľkým lákadlom treba Moskva. Ak sa chcete vydať na výlet za hranice, máme pre vás niekoľko tipov, kam vyraziť. Či už chcete ísť s rodinou, priateľmi alebo s drahou polovičkou, určite si vyberiete. 

Nemusíte sedieť doma počas víkendu, môžete sa vydať spoznávať svet. Existuje toľko miest, kam sa môžete vydať len na víkend. A my pre vás máme niekoľko takých tipov, vďaka ktorým čoskoro budete môcť povedať, že ste videli celý svet. 

Benátky pre romantické duše 

Nielen Paríž je miesto, kam jazdia romantici. Pre romantické duše sú určené tiež Benátky, ktoré sú krásnym talianskym mestom, o ktorom je známe, že sa potápa. Preto neváhajte ani minútu a vydajte sa do tohto talianskeho mesta, ktoré je známe svojimi uličkami. 

Santorini ponúka romantické výhľady zo striech 

Čo keby ste leteli na grécky ostrov Santorini? Tento ostrov láka hlavne romantickými výhľadmi z tunajších striech budov. Ohromí vás tu nielen biele domy a modrej kupole kostolov, ale aj tunajšie more alebo útesy. 

Za hrady do Lisabonu 

Ak milujete hrady a zámky, budete z Lisabonu nadšenia. Portugalsko je rajom nielen pre rodiny s deťmi, ale pre všetkých, ktorí milujú rozprávky a chcú sa ako v rozprávke cítiť. Naviac je tu najväčší oceanárium v Európe. 

Alebo vám učaruje Kodaň? 

Kodaň je známa pre svoju bezpečnosť a tiež pre Legoland, teda je to opäť miesto určené hlavne pre rodiny s deťmi. Nadšenie ale budú aj staršie, nájde sa tu safari park, tiež zábavný park. 

A čo Amsterdam? 

Hojne sa teraz jazdí do Amsterdamu, čo je typické miesto pre výlety s priateľmi. Nájdete tu nočné kluby, coffee shopy alebo aj bary, prejdete sa na bicykli a dáte si piknik v tunajších parkoch.