Móda na cestách aneb balíme sa na dovolenku do teplých krajín
Móda

Móda na cestách aneb balíme sa na dovolenku do teplých krajín

Ste žena cestovateľka alebo len raz za rok letíte k moru a neviete čo si vziať? Doba dovoleniek čoskoro opäť začne a ľudia začnú jazdiť do teplých krajov. Mnohé z nich však nebude mať ani tušenie, čo si vziať. Poďme si preto povedať, čo na dovolenke ako také oceníme a čo naopak nie. Neberte si veci, ktoré vám len budú brať miesto v kufri. Vezmite si len to, čo skutočne potrebujete. 

Čo si vziať? 

Prekvapivo, aspoň tri páry plaviek. Jedny síce možno postačí, ale zrovna troje sú dobré v tom, že si môžete dvoje vziať na pláž, pretože až vyleziete z mora, nebudete chcieť byť v mokrých plavkách. Večer navyše budete mať jedny suché k bazénu. Navyše plavky mora zničí, to majte na pamäti. Bude sa hodiť aj pareo, ktoré je nielen krásnym módnym kúskom, ale aj praktickým pomocníkom. Nezabudnite, že večery sú chladné, a preto si vezmite aspoň jedny dlhé nohavice (plátené alebo rifle) a tričko s dlhým rukávom alebo tenkú mikinu. Hodiť sa bude určite veľa krátkych topov, džínsových alebo plátených šortiek, tričká s krátkym rukávom, žabky, a hlavne pokrývka hlavy (šiltovka, klobúk alebo šatku), slnečné okuliare majte najlepšie s UV filtrom. 

Do lietadla si určite zoberte dlhé nohavice a pohodlné topánky, ktoré Vás netlačia, pretože cestovanie môže byť zdĺhavé a únavné. Do tašky, ktorú máte po ruke, si zabaľte kraťasy, do ktorých sa prezliecť po prílete a aspoň nejaké spodné prádlo a základné veci, pretože batožinu, kde máte všetky veci a ktoré leží v batožinovom priestore lietadla, sa môže stratiť alebo priletieť neskôr. 

Čo si nevziať? 

Podpätky nepatrí do lietadla a na dovolenke je taky zrovna neoceníte. Síce vyzerajú dobre trebárs na fotke, ale po pár hodinách to môže byť dosť otravné a nepríjemné. Určite si nemusíte brať viac ako jeden alebo dva páry džínsov, pretože ich nevyužívate. Ďalej hrubé mikiny, džínsové bundy a celkovo akékoľvek bundy, pretože predsa letíte do teplých krajín. Zbytočné je tiež veľké množstvo líčidiel, pretože k moru sa líčiť asi nebudete a večer sa nezmôžete na viac ako rúž a riasenku.