Miesta, ktoré navštíviť pri pobyte v Taliansku
Zaujímavosti

Miesta, ktoré navštíviť pri pobyte v Taliansku

Plánujete sa skôr alebo neskôr pozrieť do Talianska? Rím alebo Benátky možno máte dávno za sebou, alebo sú stálicou vášho itinerára. Slnečný juh však ponúka oveľa viac. Čo napríklad Toskánsko, ktoré je známe nielen svojimi tunajšími vínami? Poďme si prezradiť ďalšie atraktívne miesta, ktoré pri cestovaní po Taliansku vidieť alebo navštíviť.

Pisa, alebo za šikmou vežou

Keď sa povie „Taliansko”, mnoho ľudí si spomenie na rímske Koloseum alebo na benátske gondoly. Lenže slnečný juh ponúka oveľa viac. Čo taká šikmá veža v Pise? Tá sa vám ako atraktívna nejaví? Bezpochyby sa bude jednať o ďalšiu položku na vašom itinerári, nemáme pravdu?

Pisa je mestom, kde nemusíte stráviť týždeň. Stačí vám pár hodín na to, aby ste tunajší okolo prešli. Mnohí turisti označujú práve Pisu za ideálny východiskový bod pri cestovaní po Taliansku.

Neapol, alebo navštívte históriu

Ak ste skôr fanúšikmi histórie, vaše kroky budú zo všetkého najskôr smerovať do Neapola. Hovoríme o metropole talianskeho juhu, ktorá je pravdepodobne najviac temperamentná a rozporuplná. Pokiaľ sem zavítate, zavítate zároveň do kolísky pizze alebo k sopke Vezuv, na ktorej vrchol sa budete môcť pozrieť.

Ako ale bolo spomenuté, Neapol je pomerne rozporuplné miesto. Aj keď bolo povedané, že sa tu nachádza množstvo atraktívnych predmestí i pamätihodností, zároveň hovoríme o mieste, v ktorom pôsobí obávaná mafia. A tak človeku nezostáva nič iné ako sa pri prechádzaní tunajšieho mať tiež trochu na pozore.

Lucca, alebo nahor do stredoveku

Chcete ešte viac zamieriť do dávnej histórie, konkrétne teda do stredoveku? Potom vás s otvorenou náručou uvíta talianska Lucca, ktorá je stredovekým mestečkom, ktoré má veľmi rozsiahle a veľmi krásne historické centrum. Od okolia je trochu schované, a to tunajšími masívnymi hradbami.

Pri návšteve Luccy je veľmi zaujímavé sledovať hlavne pôvod tohto mesta. Datuje sa totiž až do doby Etruskov, avšak nejakého veľkého a pôsobivejšieho rozmachu zažila až v dobách antického Ríma.