Čo sú to kvantové peniaze a ako fungujú?
Finance

Čo sú to kvantové peniaze a ako fungujú?

Peniaze síce nie sú na svete odjakživa, ale sú tu od nepamäti. Za prvotné peniaze možno považovať prebytky. Ľudia najskôr obchodovali tak, že to, čoho mali nadmieru, vymieňali za to, čo nemali a čo chceli. Potom sa peniaze postupom času menili. Najskôr predstavovali byvoliu kožu, neskôr mince, potom drahé kovy, teraz sú peniaze vo forme bankoviek, elektronických prevodov a platobných kariet. Tiež sa môžete stretnúť v súvislosti s peniazmi s takzvanými kvantovými peniazmi. Lenže čo sú to kvantové peniaze a ako vlastne fungujú?

Žijeme v čase, keď sú peniaze niečo nenahraditeľné a kedy sa ľudia predháňajú v tom, kto ich má viac a kto ich vie lepšie investovať. V súvislosti s peniazmi sa môžete stretnúť s kvantovými peniazmi, čo je takzvaná virtuálna kvantová mena, ktorú si môžete predstaviť ako reťazec fotónov (môžete si ich teda inak povedané predstaviť vo forme balíčkov energie svetla).

U kvantových peňazí je možné zaistiť vyššiu bezpečnosť

Kvantové peniaze vlastne môžu zaistiť vyššiu bezpečnosť. Myšlienka týchto peňazí sa objavila už v minulom storočí, konkrétne v osemdesiatych rokoch. Kvantové peniaze vychádzajú z kvantovej mechaniky, podľa ktorej nemožno kvantové stavy nikdy stopercentne skopírovať.

Kvantové peniaze podľa odborníkov môžu ochrániť finančné transakcie pred útokmi hackerov alebo pred podobnými hrozbami.

S kvantovými peniazmi ste sa v praxi ešte nestretli

O kvantových peniazoch ste pravdepodobne len počuli, zatiaľ ste sa s nimi nemohli úplne stretnúť. Ešte sa totiž neužívajú, ale možno ste prišli do kontaktu s niekým, kto sa kvantovými peniazmi zaoberá. Podľa všetkého nie sú kvantové peniaze zatiaľ vyvinuté, zatiaľ sú vo forme takých peňaženiek, v ktorých sa budú môcť kvantové stavy uchovať.

O kvantových peniazoch sa však pravdepodobne dozviete onedlho viac, ich vývoj ide totiž veľmi rýchlo dopredu.