Ako odstraniť zvieracie chlupy z pohovky?
Bývanie

Ako odstraniť zvieracie chlupy z pohovky?

Domáci miláčikovia sú skvelí spoločníci, kým sa nám neusadia na pohovke, gauči alebo na kresle. V tom čase sa stávajú našimi úhlavnými nepriateľmi, ktorí po sebe zanechávajú iba kopu chlpov, ktoré ide z pohoviek len veľmi ťažko odstrániť. Našťastie nevešajte hlavu. Máme niekoľko tipov, ako ľahko a rýchlo chlpy z gauča odstrániť. Domáci miláčikovia tak budú neustále milovaní, aj keď po sebe zanechávajú taký neporiadok.

Existuje mnoho spôsobov, ktoré vám pomôžu s nepríjemnými chlpy od zvierat. Vybrali sme iba najefektívnejšie spôsoby, ako sa s chlpmi pobiť tak, aby to stálo čo najmenej drahocenného času.

Gumové rukavice ako pomocník číslo jedna

Naším prvým tipom je použitie klasickej, gumovej rukavice. Bez najmenšej námahy sa s jej pomocou zbavíte chlpov od psov, mačiek či iných podobných domácich maznáčikov. Dokonca vám pomôže dostať chlpy nielen z pohovky či kresla, ale aj z podlahy alebo koberca. Gumovú rukavicu si len naložte, trochu si ju namočte a veľmi krátkymi pohybmi odoberte chlpy z povrchu pohovky či koberca.

Počas čistenia sa vám budú chlpy na rukavici hromadiť, preto ich po chvíli vždy snímte a vyhoďte, a potom ďalej pokračujte v práci.

Vyrieši to hubka na riad

Ak máte na pohovke povlak alebo deku, ktorá je celá od chlpov, vyrieši to vaša práčka. Teda nie samozrejme sama, ale s pomocou hubky na riad. Pokiaľ totiž s povlakom pridáte do bubna práčky aj hubku na riad, počas prania sa všetky chlpy zachytia na nej a je zrazu o problém menej.

Skúšali ste to s klasickou izolepou?

Pokiaľ nemáte valček, ktorým by ste po pohovke prešli a na ktorý by sa chlpy nalepili, použite izolepu. Namotajte si ju na ruku tak, aby lepivá strava bola od pokožky, a ľahko s ňou prejdite po pohovke. Funguje to na rovnakom princípe ako známy valček, ktorý dnes kúpite za pár korún.