Izby do interiéru patria ako garniže so záclonami, zhodujú sa bytoví architekti
Bývanie

Izby do interiéru patria ako garniže so záclonami, zhodujú sa bytoví architekti

Docieliť príjemný interiér nie je práve jednoduché. Najmä keď vezmeme do úvahy to, čo všetko do takého pekne vyzerajúceho interiéru môže zapadať. Veľmi často sa stáva, že z pôvodného útulného bývania je skôr gýč, na to napokon upozorňujú bytoví architekti. Tí tiež hovoria, že aby ste zútulnili váš príbytok, potom okrem záclon pamätajte aj na izbové rastliny.

Izby vyžadujú starostlivosť

Izbové rastliny však na rozdiel od kovových garniž, ktoré raz za čas len utrite, vyžadujú trochu vašej pozornosti a starostlivosti. Čo konkrétne robiť preto, aby ste sa tešili z ich kvitnutia?

Kontrolujte škodcov

Škodcovia môžu byť veľkým problémom pre bytové rastliny. Pokiaľ si všimnete škodcov, ako sú napríklad roztoče alebo vošky, mali by ste čo najskôr zasiahnuť. Existuje mnoho prírodných a chemických prostriedkov, ktoré môžu pomôcť pri boji proti škodcom. Pokiaľ si nie ste istí, aký prostriedok použiť, poraďte sa s odborníkom.

Presádzajte rastliny

Pokiaľ rastlina dorastie do veľkosti, kedy už nemá dostatok priestoru, je čas ju presadiť do väčšieho kvetináča. Pri presádzaní majte na pamäti, že nový kvetináč by mal byť dostatočne veľký, aby mala rastlina dostatok priestoru na rast. Nový kvetináč by tiež mal byť vybavený drenážnymi otvormi, aby sa zabránilo hromadeniu vody.

Pravidelne obnovujte pôdu

Pôda obsahuje živiny, ktoré sú nevyhnutné pre rast rastliny. Pravidelne obnovujte pôdu, aby rastlina mala stále dostatok živín. Stačí pridať trochu novej pôdy k tej starej a dobre ju premiešať. Pokiaľ pôda vyzerá unavená a vyschnutá, môžete skúsiť pridať nejaké organické hnojivo, aby sa živiny vrátili späť do pôdy.

Bytové rastliny môžu byť skvelým spôsobom, ako ozvláštniť váš interiér a zlepšiť kvalitu vzduchu v byte. Ak sa budete riadiť týmito tipmi, vaše rastliny budú zdravé a krásne.