Čoho sa vyvarovať na pohovore, na čo si dať pozor?
Zaujímavosti

Čoho sa vyvarovať na pohovore, na čo si dať pozor?

Rozhodli ste sa zmeniť prácu a máte ísť na pohovor? Oplatí sa poznať pár tipov a rád, vďaka ktorým prejdete pohovorom ľahko a rýchlo. Na pohovore je dôležité, aby ste urobili vždy dobrý prvý dojem. Lenže ten sa odvíja nielen od toho, čo máte na sebe alebo ako dokonalý je váš účes, hodnotí sa úplne všetky faktory na vás ako takých. Aby ste sa vyhli prvotným preklepom, ktoré kazia prvý dojem a často marí šancu na úspech, poradíme vám, na čo si dať pozor.

Pozor na to, čo si obliekate

Najväčšiu pozornosť by ste mali venovať tomu, čo si obliekate. Voľte elegantnejšie oblečenie, vyhnite sa džínsom a tričku. Oplatí sa to skúsiť s košeľou a spoločenskými nohavicami, ženy môžu staviť na sukňu alebo šaty, ktoré však nesmú byť krátke, ideálne ku kolenám, aby žena nevyzerala príliš lacno. Rovnako tak si ženy musia dať pozor na farbu svojho spodného prádla. Ak žena zvolí bielu košeľu a pod ňu dá čiernu podprsenku, svedčí to o nepozornosti a o tom, že nemáte zmysel pre detail.

Pozor, nech nezapáchajú

To, čo najviac kazí prvý dojem, je zápach. Ak človek zapácha, budúci zamestnávateľ túžia skrátiť pohovor čo najviac a nemá záujem o to sa s ním v budúcnosti znova vidieť. Keď sa človek nestihne navoňať deodorantom, svedčí to o tom, že je človek hlavou v oblakoch, že je rozhodený a nesústredený.

Vyčistite si zuby, zrnká medzi nimi budí zlý dojem

Rovnako zlý dojem budí škaredý úsmev. Nevadí, keď nemáte zuby vybielené, ale pozor si dajte najmä na to, aby vám medzi zubami nezostala zrnká alebo iné zvyšky jedla. To si o vás budúci šéf môže pomyslieť, že ste zmätkár, ktorý nikdy nič nestíha.

Buďte upravenie

Všeobecne je potrebné povedať, že každý človek musí byť upravený. Je dôležité, aby košele bola zakasanou a nevyčuhovala z nohavíc alebo zo sukne, vlasy by mali byť upravené a učesané, nie rozhádzané na všetky strany.