kvalitní sauna
Bývanie

Ako sa pozná kvalitná sauna?

Keď sa budete vo svete wellness pohybovať tak dlho ako my, spoznáte, že fínske sauny sa vlastne delí len na dve základné skupiny – kvalitné a nekvalitné. A ako to už na svete býva, pohľadom do katalógu tento rozdiel, bohužiaľ, nespoznáte. 

Začína to v lese 

Nadpis je možno trochu nadsázka, ale skrýva v sebe veľkú pravdu: základným drevom na výrobu sauny je smrek. A je absolútne zásadné, v akom lese vyrástol. 

Niektorí garážach výrobcovia pokojne siahnu po smrekovom dreve, ktoré rástlo v slovenských lesoch. Je totiž lacnejšie. Ale jediné správne smrekové drevo vhodné pre stavbu kvalitné sauny rastie v Škandinávii. Má menšie hrče a vďaka chladnému podnebiu aj vyššiu hustotu dreva; vďaka tomu je odolné a pevné. 

Sauna na mieru alebo sauna typová? 

Ak ste už naplánovali a vybrali miesto, kde chcete saunu mať, máte tieto možnosti: 

Kúpiť typovú saunu, ktorá veľkosťou a dizajnom zapadne presne do vybraného priestoru 

Nechať si navrhnúť a vyrobiť saunu na mieru, presne podľa vášho rozmeru a gusta 

Typová sauna nie je zlá voľba, ak váš rozmer korešponduje s rozmermi vybraného modelu fínskej sauny. Lepšie sauny výrobcovia ponúkajú aj rozmerové varianty, alebo vám rozmer dokážu prispôsobiť. Vždy to ale bude určitý kompromis, ktorý je na druhú stranu vyvážený výhodnejšie cenou. Aj za voľbou typového riešenie sa môže skrývať naozaj kvalitný sauna. 

Výroba sauny na mieru je ideálna voľba pre tých, ktorí hľadajú maximálne prispôsobenie sauny konkrétnemu rozmeru a predstavám o dizajne. Tu sa nekladú žiadne obmedzenia: pre výrobu sauny si môžete si vybrať drevo, kameň alebo moderné dyhované dosky Rohol v stovkách variantov vzhľade. Takto vyrobená sauna na kľúč sa môže stať naozajstným klenotom vášho interiéru. 

Sauny made in Czech 

Zákazková výroba sáun je hlavnou činnosťou českej spoločnosti SaunaSystem, ktorá sa na trhu etablovala medzi popredných producentov fínskych sáun a infrasáun najvyššej kvality. 

Veľký podiel ručnej práce, precízne remeselné spracovanie a dôraz na detaily – to je spoločná charakteristika každej sauny na mieru, ktorú vo svojich dielňach neďaleko Prahy odborníci spoločnosti SaunaSystem vyrobí. 

Kvalitné sauna to nie je len starostlivo vybrané a opracované drevo. Aby sme mohli ponúkať na naše sauny až desaťročnú záruku, používame výhradne osvedčené technológie od nemeckých a rakúskych výrobcov. 

Vyberajte nielen očami 

Ako sme napísali v úvode: kvalitné saunu len na obrázku nespoznáte. Musíte si ju ohmatať, privoňať a najlepšie aj vyskúšať. Preto sme pre záujemcov o sauny postavili Saunové showroom, ktoré nájdete v Prahe – Uhříněvsi. 

Nájdete v ňom niekoľko modelov sáun od štandardného až po luxusné prevedenie. A každú si budete môcť nezáväzne vyskúšať. Kontaktujte nás a zarezervujte si termín vašej návštevy. Na vlastné oči sa presvedčte o kvalitách našich sáun a infrakabín.