domácnost
Bývanie

Ako tento rok vianočne ozdobiť domácnosť?

Ľudia s meniacim sa ročnom období mení tiež svoje dekorácie v dome. To, že sa zmení ročné obdobie, dnes oslavujeme zmenou vence na dverách. Keďže vonku padá sneh, je načase obmeniť nielen veniec na dverách, ale aj mnoho ďalších vecí. Je potrebné zmeniť celkovú dekoráciu v dome, pretože sú tu najkrajšie sviatky v roku. 

Mnohí ľudia Vianocami doslova žijú a majú už darčeky nakúpené s naozaj veľkým predstihom. Niektorí čakajú na posledný deň pred Štedrým dňom, predtým zásadne nenakupujú. Okrem darčekov sa začína nakupovať aj vianočná výzdoba, lenže je otázkou, čo konkrétneho nakúpiť. 

Girlánd nie je nikdy dosť 

Rovnako ako v uplynulých rokoch, aj tento rok je povolené vyhrať si s takzvanými girlandami. Jedná sa o umelé ihličie, ktorým sa ľahko ozdobí napríklad zábradlie alebo prípadne oblúk tvoriaci vchod do obývacej izby. U girlánd platí, že si ich môžete rôzne naaranžovať. Voľte jednoduché aranžmá, nič gýčovitého. Ideálne by bolo, keby sa toto aranžmá hodilo k farbe zdobenie na vianočnom stromčeku. 

Girlandy neomotávajte svietiacimi reťazami. Bohato stačí, keď siahnete po maličkých bankách. 

Do okien patrí kométa. Áno alebo nie? 

A máme tu otázku do lotérie. Patrí do okien kométa alebo nie? Kométa je jednoznačne symbol Vianoc, ostatne máme ju do okien dať alebo nie? Mnohí ľudia sú toho názoru, že bez kométy v okne nás Ježiško nenájde, ak však v domácnosti nemáte malé deti, kométu do okna nedávajte. V priebehu rokov sa z tejto vianočné dekorácie stal gýč, ktorý nepatrí do žiadnej modernej domácnosti. 

Skúste to s kvetinovou výzdobou 

Aj keď kvety k zime nejdú, v interiéri je ich stále dostatok. Aj vďaka kvetinové výzdobe spoznáte, že prišli do domu Vianoce. V ideálnom prípade si kúpte do domácnosti zornice alebo vianočné hviezdy, typickou vianočné kytičkou sú tiež cyklámeny alebo azalky, ktoré sa radia k menej náročným kvetinám.