Sedem prekvapivých faktov o zvieratách, o ktorých ste nemali ani tušenie
Zaujímavosti

Sedem prekvapivých faktov o zvieratách, o ktorých ste nemali ani tušenie

Zvieratá sú niečo, bez čoho si nedokážeme predstaviť svet. Hovorí sa, že ten, kto nemiluje zvieratá, nemiluje ani ľudí, ani život, ktorý žije. Mnohí z nás si zvieratá zaobstarávajú aj do domácností a robia si z nich domácich miláčikov. Málokto si však zistí niečo o ich svete. Ak sa niekedy pozriete na dokumenty v televízii, zistíte, že svet zvierat je plný prekvapení, že je až obdivuhodný. Vybrali sme pre vás niekoľko zaujímavých až prekvapivých faktov, ktoré by ste mali mať na pamäti vždy, keď sa povie „zvieracej ríše“. O mnohých vecí ste iste ani nepočuli, rozšírte teda svoje obzory o ďalšie vedomosti. 

Vedeli ste, že …? 

  1. Veľryby kedysi žili na súši? Každé dieťa aj dospelý človek má v hlave zafixované, že veľryby sú najväčšími vodnými tvormi. Málokto však vie, že to boli práve veľryby, čo kedysi žili na súši. Jedná sa o cicavce, nie sú to teda ryby, rodia mláďatá a kŕmia je materským mliekom. 
  2. Neexistujú na svete dve úplne totožné / rovnaké zebry? Každá zebra je úplný originál vďaka svojim pruhom, nie sú dve také, ktoré by boli úplne rovnaké. Rovnako tak málokto vie, že majú úplne perfektný zrak a že vážne báječne spoznávajú farby. 
  3. Sklípkan najväčší je rovnako ťažký ako jablko? Môže byť dokonca tak veľký ako tanier, na ktorom máme položenú večeru. 
  4. Existuje ryba, ktorá vie vyliezť do koruny stromov? Ryba sediaci na strome naozaj existuje, jedná sa o lezouna indického, ktorý je schopný dýchať vzdušný kyslík pomocou nadžaberního orgánu. 
  5. Mačky sa chcú kamarátiť vo chvíli, kedy vám mávajú chvostom pred nohami? 
  6. Ošípané sú ľuďom podobné ešte viac, než ste si doteraz mysleli. Môžu totiž počuť na svoje meno, sú totiž naozaj extrémne múdra. 
  7. Žraloky budí v ľuďoch rešpekt. Nemôžeme sa tomu čudovať, keď môže človeka aj zjesť. Málokto ale vie, že napríklad taký žralok obrovský sa dožíva až sto päťdesiatich rokov. Môže sa teda dožiť podobného veku ako korytnačka.