Najobľúbenejšie športy v USA. Poznáte ich všetky?
Zaujímavosti

Najobľúbenejšie športy v USA. Poznáte ich všetky?

Spojené štáty americké sú rajom pre život. Ponúka mnoho možností sa realizovať, a to nielen v pracovnom, ale aj v športovom živote. Ak zabudneme na pracovné možnosti, zameriame sa rýdzo na šport. Zatiaľ čo u nás kraľuje skôr futbal, čo dominuje v USA? Aké športové aktivity sa tu radia k tomu najobľúbenejšiemu a najpopulárnejšiemu?

Američania všeobecne patria k pomerne obéznym ľuďom. Fastfoody sú na každom rohu. Ale je tiež pravdou, že mnohí z nich športujú už od raného detstva a medzi obéznych sa neradia. Podľa nedávnych prieskumov vedú u Američanov predovšetkým tímové športy, čo potvrdzuje aj rebríček tých najšportov tu.

Americký futbal na prvom mieste

Celému rebríčku vládne americký futbal. Áno, táto športová aktivita sa stáva obľúbenou aj u nás, ale v USA je to niečo, na čo obyvatelia nedajú dopustiť. Ide síce o šport tímový, ale jeho súčasťou sú aj poriadne dávky surovosti a agresivity. Pokiaľ chcete v športe uspieť, musíte byť opradený dravosťou a bojovnosťou.

Nehrá sa s klasickou loptou, ale lopta je oválneho charakteru. Medzi sebou hrajú dve družstvá, ktoré sa snažia získať väčšie množstvo bodov v porovnaní so súperom.

Baseball ako druhý v poradí

Okrem amerického futbalu sa do popredia dostáva aj baseball. Vidieť hru na vlastné oči si praje nejeden turista a cestovateľ, pre Američanov sú takéto stretnutia doslova sviatkom. Opäť hovoríme o loptovej hre, tentoraz však pálkovaciu, ktorú spolu opäť vedú dve družstvá.

Basket na tretiu pozíciu

Na debnu sa však tiež stavia basket, respektíve basketball, ktorý je kolektívnou loptovou hrou. Proti sebe hrajú dve družstvá, ktoré sa snažia hodiť loptu do súperovho koša. Tento šport je však pomerne obľúbený a populárny aj u nás čiže viac ho predstavovať netreba.

Zemiakovú medailu získava ľadový hokej, v ktorom sú Američania tiež celkom dobrí a zbehlí.