Aké miesto vášho domova je najšpinavšie?
Bývanie

Aké miesto vášho domova je najšpinavšie?

Ak si myslíte, že najšpinavším miestom vášho domova je toaleta, potom vám musíme povedať, že sa mýlite. Ani ďalší najčastejší typ: kúpeľňa, nie je pravdivý. Kúpeľňa je síce miestom, kde sa drží vlhké a teplé prostredie, ale je veľmi obvyklé, že tieto priestory vetráme a často upratujeme. Takže ani kúpeľňa, kde je vhodné prostredie na rast plesní, húb a baktérií, nie je najšpinavším miestom. Čo to teda je?

Zamierte do spálne

Najšpinavšie miesto vo svojom domove môžete bohužiaľ nájsť tam, kde každú noc odpočívate: vo svojej spálni! A čo viac – toto miesto sa nachádza pod vašou posteľou! Dôvodom je to, že pri upratovaní na toto miesto často zabúdame. Práve tu sa ale nachádzajú naozaj nechutné častice, ktoré môžu tak dráždiť nielen alergikov. Tvoria ich odumreté kožné bunky, zvyšky vlákien, časti hmyzu, spóry plesní a pesticídy. To je naozaj nepekná zmes, nemyslíte?

Zdravotné problémy

Zmesi týchto látok môžu spôsobiť veľmi vážne zdravotné problémy. V prvom rade môžu viesť k bolesti hrdla, upchatému nosu po prebudení a celkovo nižšej funkcii imunitného systému. Vďaka nim môže dôjsť aj k zníženiu kvality vášho spánku, čo vedie k negatívnemu ovplyvneniu celého vášho zdravia. Pokiaľ sa navyše v blízkosti takejto postele objavia alergici, môže im to spôsobiť veľmi vážne problémy.

Náprava je jednoduchá

Ak sa teda chcete zbaviť takého nebezpečného miesta, nezostane vám nič iné, než pravidelné čistenie. Než sa prvýkrát vrhnete na túto zanedbávanú oblasť, buďte veľmi opatrní, aby ste pri upratovaní prach nerozvírili. Pracujte pomaly as vlhkou handričkou, ktorú často namáčajte. Potom je dobré sa upratovaniu venovať už každý týždeň. Dobrým (aj keď trošku drahším) riešením môže byť zaobstaranie robotického vysávača, ktorý nemá problém do priestoru pod posteľou zájsť – pokojne aj niekoľkokrát za týždeň. Ak priestor pod posteľou využívate aj na skladovanie vecí, dajte ich do krabíc. A aj veká krabíc pravidelne čistite!