Dragon fruit ako najviac fotogenické ovocie. Je naviac aj zdravé
Zdravie

Dragon fruit ako najviac fotogenické ovocie. Je naviac aj zdravé

Konečne do obchodov zavítali druhy exotického ovocia, na ktoré sme sa tešili naozaj dlho, takmer celý rok. Každý človek vie, že pre jednotlivé ročné obdobia sú typické rôzne druhy zeleniny a ovocia. Kým počas leta konzumujeme prevažne nektárinky a broskyne, počas jesene sa zameriavame na tekvicu, na jar je populárny špargľa a počas zimy s obľubou konzumujeme exotické ovocie. Ostatne exotické ovocie nie je lacné, ale za to je veľmi zdravé.

Medzi obľúbenými druhy exotického ovocia nájdeme tiež takzvané dragon fruit, teda dračie ovocie. Ide o najviac fotogenické ovocie, ktoré na svete existuje. Poztiivní je hlavne to, že sa jedná o nadmieru zdravé ovocie, ktoré by sme rozhodne mali zaradiť do jedálnička.

Ak by sme mali popísať dračie ovocie, ktorému sa inak hovorí aj Pitaya alebo pytahaya, popísali by sme ho ako guľaté ovocie, ktoré môže mať priemer až dvadsať centimetrov. Jedná sa o plod kaktusu, má ružovú farbu a vo vnútri sa skrýva dužina s čiernymi bodkami.

Dragon fruit ako superfood

Dragon fruit sa vďaka svojmu zloženiu zaradilo do skupiny superfood. Superfoods sú potraviny, ktoré obsahujú oveľa viac telu prospešných látok ako iné potraviny. Pozrime sa na to, ako toto krásne, fotogenické ovocie prospieva nášmu zdraviu.

Aké pozitívne účinky na zdravie prináša dragon fruit?

Ak konzumujete dragon fruit, môžete sa radovať z pevného imunitného systému. Choroby ani prechladnutie si na vás teda nepríde. Mimo to dračie ovocie zrýchľuje náš metabolizmus, obsahuje veľké množstvo antioxidantov a často ho nájdeme aj v mnohých pleťových maskách, pretože prospieva našej pleti.

Dragon fruit sa najčastejšie konzumuje na raňajky, vyrába sa z neho kaša či takzvané bowls. Ovocie má sladkú chuť, dužina sa podobá dužine kivi. Často sa toto ovocie pridáva aj do smoothies, ktoré dokážu človeka pripraviť na nový deň.