Machové obrazy ako trend posledných rokov
Bývanie

Machové obrazy ako trend posledných rokov

Patríte k milovníkom moderných domácností a nenecháte si ujsť žiadny trend, ktorý by vašu domácnosť vyzdvihol na vyššiu úroveň? Potom ste možno zaregistrovali machové obrazy, ktoré sú hitom posledných mesiacov, ak nie rokov. Už dlhšiu dobu platí, že príroda hrá v interiéroch prím, preto pokiaľ neviete, ako ju zakomponovať do svojho domova, odporúčame staviť na tento nadmieru štýlový bytový doplnok, ktorý bude každý závidieť.

Dekorácie z machu oživujú interiér

Pokiaľ si zakladáte na tom, aby príroda naozaj sálala z každej izby vo vašom domove, machové obrazy sú gólom do čierneho. Dokonale oživujú interiér, súčasne navodzujú pocit pokoja. Môžu byť veľkých rozmerov, ale aj menších veľkostí, môžete skombinovať viacero druhov machu alebo staviť na jeden, ktorý bude miestnosti vládnuť. Dokonca je možné pomocou machu vytvárať aj rôzne nápisy alebo obrazce, čo sa hodí jednoznačne do firemných priestorov.

Ako sa vyrábajú machové obrazy?

Machové obrazy sa vyrábajú z pravého prírodného machu. Ten je stabilizovaný pomocou konzervačnej látky na báze glycerínu. Netreba sa báť hniloby, aj na to inovatívne technológie myslia. Ponecháva prírodnú zložku v stopercentnej kondícii, živý, stále sviežo zelený. A nezáleží na tom, či visí v spálni alebo v obývacej izbe.

Ako sa starať o netradičný bytový doplnok?

Pokiaľ sa rozhodnete umiestniť si machové obrazy do vášho domova, vystavovaniu priamemu slniečku sa vyhnite. Rovnako tak mach zbytočne nezavlažujte, to mu skôr škodí. Ide o takmer bezúdržbový bytový doplnok, ktorý sem tam zbavíte prachu a nečistôt. Rozhodne ho nevešajte nad alebo na kúrenie, aj to mu škodí.

Čo sa týka spomínaného utierania prachu a nečistôt, postačí vám iba prachovka alebo vlhká handrička. Na vysušenie môžete použiť fén, ale iba na nízkej teplote.