Farmárske topánky pre tento rok - áno alebo nie?
Móda

Farmárske topánky pre tento rok – áno alebo nie?

Tohtoročná jeseň prinesie do sveta módy hromadu nových trendov. Najväčšieho počtu noviniek sa dočkáme v obuvníckom svete, ale nech pátrame, ako pátrame – farmárske topánky nenachádzame. Čo sa stalo zle? Nie sú tento rok v kurze? A čo mám robiť s tými, ktoré už doma mám? 

Farmárske topánky sa tento rok naozaj nestanú tým hlavným trendom, ktorý by sme si mali kúpiť. Držali sa na prvých miestach rebríčka najštýlovejšie obuvi hlavne vlani na jeseň a vlani na zimu, ale tento rok im už bohužiaľ odzvonilo. Nájdete namiesto nich na pultoch obchodov podobnú obuv, ale nie tak mohutnú, nie tak „farmárskou“. 

Ak idete do obchodu a hľadáte kúsky, ktoré si kúpite, máme pre vás pár tipov, ktoré sú oveľa lepšie ako farmárske topánky. Poďme si taky povedať, prečo pravdepodobne farmárske topánky tento rok nie sú tak v kurze, ako vlani. 

Tento rok bude jeseň hlavne v znamení kabátov rovných strihov, kedy parek už je na trhu minimum. Radšej sa teda móda prispôsobila tomuto elegantnejšiemu štýlu a aj topánky prispôsobila móde. Možno práve preto nájdeme v obchodoch minimum farmárskych pätiek – už sa k ničomu nehodí. 

Aké topánky voliť namiesto nich? 

Miesto týchto farmárskych topánok by sme rozhodne mali siahnuť po tej elegantnejší podobe, teda po chelsea topánkach alebo po klasických poltopánkach. Jeseň sa nesie v znamení poltopánok, preto by bola škoda, keby sme ich nevyužili, než príde zima. Konkrétne poltopánky sa dneska nosí hlavne na vyššom podpätku a v rôznych farbách, rozhodne sa nebojte strieborného odtieňa. 

Čo sa týka ďalšej obuvi, ktorá sa pomaly ale isto dostáva na scénu, tak je treba spomenúť aj čižmy, ktoré sa teraz blesku rýchlo striedajú jesenné obuv, preto s kúpou jesennej obuvi by sme nemali otáľať, pretože onedlho je tu už tá zimná obuv a jesenné obuv zoženieme naozaj len vo výpredajoch, kedy hlavne najčastejšie veľkosť 39 bude beznádejne vypredaná.