Ako sa obliekať štýlovo, napriek tomu ohľaduplne k životnému prostrediu
Móda

Ako sa obliekať štýlovo, napriek tomu ohľaduplne k životnému prostrediu

Neustále sa všade hovorí o tom, ako by sme mali šetrne pristupovať k životnému prostrediu okolo nás. Aktuálne sa koná celý rad kampaní, ktoré poukazujú na ochranu životného prostredia. Spomenúť môžeme napríklad kampaň #neplastuj, ktorá patrí k jedinečným kampaniam, ktoré otriasli svetom. V súvislosti s ochranou životného prostredia okolo nás sa tiež ponúka otázka, či môžeme robiť denne aj niečo iné, ako nepoužívať plasty alebo triediť odpad. Odpoveď znie – áno. Môžeme sa napríklad obliekať tak, aby sme neškodili okolia okolo nás, zároveň sa však môžeme obliekať štýlovo. Možno vám to znie ako rozprávka, ale naozaj sa dá obliekať štýlovo a zároveň šetrne k okolia okolo nás.

Aby ste sa obliekali štýlovo, no šetrne k okoliu okolo nás, stačí, keď sa budete obliekať podľa niekoľkých spôsobov a podľa niekoľkých pravidiel.

Namiesto pravých kožušín noste tie umelé

Aby ste vyzerali štýlovo, nemusíte na seba obliekať pravej kožušiny. Väčšina ľudí to rovnako nespozná. Preto radšej stavte na umelé kožušiny, ak máte potrebu ich nosiť. Ostatne kožušiny sú aktuálne opäť v móde, a tak sa nemôžeme čudovať tomu, že po nich opäť po rokoch doslova prahnete. Avšak kvôli móde sa nemusí hubiť zvieratá.

Přešívejte a opravujte

Rysuje sa vám diera na nohaviciach alebo ste si roztrhli tričko? To neznamená, že máte daný kúsok automaticky vyhadzovať. Stačí, keď dieru zašijeme alebo ju opravíte iným spôsobom. Pamätajte na to, že neustálym nakupovaním menej kvalitných vecí len podporujete výrobu, ktorá škodí okolia okolo nás. Preto radšej stavte na drahšie, no dlhšie trvajúci kúsky, prípadne si lacnejšie kúsky opravujte alebo používajte ich až do ich rozpadnutie.

Nakupujte kvalite a menej

S predchádzajúcim bodom sa spája ďalší spôsob, ako sa obliekať štýlovo, napriek tomu tak, aby sme neškodili prostredie okolo nás. Stačí, keď budeme nakupovať menej, za to kvalitne. Kúpte si domov kúsky, ktoré sú síce drahšie, na druhú stranu dlhšie vydrží.