Aké sú účinky aloe vera?
Zdravie

Aké sú účinky aloe vera?

V súčasnom svete existuje snáď všetko! Pokiaľ nás trápi strata vlasov, ideme si ich pomocou ošetrenie „nastreliť“, ak nás trápi čierne bodky, pomocou čiernej masky je ihneď vytiahneme z našej inak bezproblémové pleti. Ak nás trápi akné, vhod nám príde aloe vera. Však taká aloe vera nie je dobrá len pri boji s akné, ale taky je skvelá na mnoho ďalších vecí. Poďme si túto vždyzelené rastlinku s ostňami trošku predstaviť. 

Dneska je aloe vera jednou z najviac využívaných rastlín. Pestuje ju doma snáď každý, starostlivosť o ňu je úplne jednoduchá, nie je v ničom zložitá. Dneska sa využíva hojne nielen vo farmácii, ale taky v kozmetickom priemysle a taky veľa aj v potravinárskom priemysle. 

Aloe vera je suchomilná rastlina, čo znamená, že ju nemusíte často zalievať (to je skvelou správou hlavne pre záhradníkov-amatérov, ktorí si nemôžu zvyknúť na to, že nie sú jedinými živými v dome, kto potrebuje piť). Sú to sukulenty, teda nepotrebujú príliš veľa svetla, ale nemajú radi ani veľký tieň. Dnes sa pozná viac ako tristo druhov tejto rastliny, avšak nie každá je liečivá. 

Na čo je aloe vera dobrá? 

Aloe vera je skutočne liečivou rastlinou, ktorú by mal doma pestovať každý. Je to skvelá rastlina, ktorá má mnoho liečivých účinkov. Napríklad nás dokonale hydratuje – hydratuje napríklad našu pokožku. Tiež je skvelá pri ťažkostiach s pálením záhy, pomáha pri hnačke či pri prekyslení žalúdka. Okrem toho nám pomáha pri chorobách pankreasu alebo taky nám lieči popáleniny, uštipnutia alebo bodnutia hmyzom či modriny. 

Používa sa veľmi často aj pri boji proti ekzémom či proti lupienke. Je skvelá proti chorobám ďasien či rýchlo uzdravuje miesto po vytrhnutí zuba. 

A čo ďalej? 

Okrem toho je aloe skvelá pri zápche alebo nám pomáha podporovať náš imunitný systém. Nezabúdajte ani na to, že nám pomáha pri boji s pásovým oparom alebo podporuje naše trávenie.