Aké sú najobľúbenejšie reklamné predmety?
Zaujímavosti

Aké sú najobľúbenejšie reklamné predmety?

Reklamné predmety sú účinným marketingovým nástrojom na utuženie vzťahov s obchodnými partnermi, zákazníkmi alebo stálymi klientmi. Ako sa ale v neprebernom množstve možností vyznať a ktoré darčeky patria medzi tie najobľúbenejšie?

Praktické darčeky

Ľudia sú v dnešnej dobe zahltení reklamou. Aby si vašu značku zapamätali, musíte im preto ponúknuť viac než len logo. Preto medzi najobľúbenejšie reklamné predmety dlhodobo patrí reklamný textil – batohy a vaky, tričká alebo čiapky, skrátka veci, z ktorých obdarovaný môže mať úžitok. Ako bonus sa povedomie o vašej značke ľahko rozšíri.

Písacie potreby patria medzi úplnú klasiku medzi darčekovými predmetmi. Ich veľkou výhodou je nízka obstarávacia cena, avšak aj v tejto kategórii je možné nájsť luxusný tovar v podobe značkových pier. Chybu neurobíte ani s potlačenými zošitmi alebo trhacími bločkami. Ďalším žiadaným tovarom sú praktické diáre.

Obľúbené sú aj hrnčeky. Tu veľmi záleží na tom, ako veľmi času a financií do nich chcete investovať. Najjednoduchšie a najlacnejšie sú obyčajné keramické hrnčeky s vytlačeným logom, o niečo drahšie sú potom gravírované poháre alebo dizajnové kúsky.

Hitom modernej doby je reklamná elektronika, teda USB flash disky, powerbanky a podobne. Tu si síce trochu priplatíte, ale máte istotu že pokiaľ budú predmety kvalitné, neskončia na dne zásuvky a zákazníci ich budú používať pokojne aj niekoľko rokov.

Pomerne dobre si vedú vonné sviečky. Je v tom aj trocha psychológie – mozog si príjemnú vôňu automaticky spojí s natlačenou grafikou.

Na čo si dať pozor?

Reklamný predmet nemusí vždy úzko súvisieť s predmetom vášho podnikania, ale nesmie byť ani kontraproduktívna (napríklad reklama na detskú herňu natlačená na zapaľovači). Je vždy vhodné zacieliť na určitú cieľovú skupinu. Nezabudnite tiež, že ľudia si vašu značku spoja aj s kvalitou daného predmetu. Pokiaľ si nie ste istí výberom, zverte sa do rúk profesionálov a nechajte si od nich poradiť.