Tipy a rady, ako si vybrať autoškolu
Zaujímavosti

Tipy a rady, ako si vybrať autoškolu

Autoškola si prejde drvivá väčšina z nás. Dnes byť bez vodičského preukazu je ako byť korytnačkou bez panciera. Drvivá väčšina ľudí podstúpi autoškolu už vo svojom osemnástom veku, iní si týmto prejdú neskôr. Či už je vám osemnásť, päťdesiat alebo sto, ponúka sa otázka, podľa čoho si vybrať autoškolu či ako si vybrať autoškolu. Predsa len dnes je autoškôl veľa, predháňajú sa len v cene autoškoly. Podľa ceny sa však nikdy nerozhodujte. Aj keď nechcete za autoškolu minúť majland, neuvažujte ani nad tou najlacnejšie. Mohli by ste sa spáliť alebo naletieť nekvalitné autoškole, ktorá vás na cestnú prevádzku pripraví zle.

Aby ste si nevybrali autoškolu, ktorá by vás na cestnú komunikáciu nepripravila dostatočne dobre, prinášame tipy a rady, ako si takú autoškolu vybrať.

Informujte sa o rozsahu a tiež dĺžke kurzu

Zo zákona je dané, koľko hodín sa musí v autoškole stráviť. Praktických jázd by malo byť dvadsaťosem hodín. Možno teda povedať, že autoškolu máte zvládnutú počas dvoch, troch mesiacov. Ak vám niekde ponúknu menej hodín, buďte na pozore. Tiež sa vyhnite takým autoškolám, pri ktorých nie sú ponúkané hodiny teórie, ktorých by malo byť dohromady desať po štyridsiatich piatich minútach.

Zistite si niečo o svojich inštruktoroch

Aby ste dobre parkovali a dobre reagovali na situáciu na ceste, musíte si niečo zistiť o svojich inštruktoroch. Nikdy sa nezdôverujte do rúk začiatočníkom, radšej voľte ostrieľaných profesionálov, ktorí už v minulosti zariadili nejednému človeku vodičský preukaz. Bohatá prax inštruktorov je pri výbere autoškoly veľmi dôležitá.

Rozhodujte sa aj podľa umiestnenia školy

Nedocházejte zbytočne dlho do autoškoly, vyberajte si aj podľa umiestnenia. Ak by ste museli do autoškoly chodiť hodinu, nebudete na teoretické hodiny chodiť, teda sa dobre nepripravíte na prevádzku na ceste.

Dajte na odporúčanie blízkych

Odporúčame sa tiež informovať vo svojom okolí. Dajte na odporúčanie svojich blízkych alebo známych.