Cestujeme bezpečne sa psím spoločníkom
Zaujímavosti

Cestujeme bezpečne sa psím spoločníkom

Nie je žiadnym tajomstvom to, že sme národ psíčkarov. Za svoje psie spoločníkmi sme schopní minúť desaťtisíce až milióny korún každý rok. Namiesto toho, aby sme ich nechali sami doma, radšej ich dávame do psích hotelov a dúfame, že sa im tam bude páčiť a nebude sa im cnieť po ich pánoch. Rovnako tak si ich berieme všade so sebou, ak cestujeme treba ďaleko. Jazdíme s nimi v autách, bohužiaľ mnohí veľmi nerozvážne. Každý majiteľ psieho maznáčika by mal pamätať na jednu vec, a síce že pes je v aute nepredvídateľný, preto je dôležité naučiť sa s ním cestovať bezpečne.

Pes môže negatívne zareagovať na nejednu zákrutu, môže sa zľaknúť prudkého zabrzdenia a môže skočiť do náručia svojmu pánovi, ktorý práve riadi vozidlo. A to môže viesť k nemilé nehode, ktorá môže mať naozaj fatálne následky.

Aby ste tomuto drastickému scenáru predchádzali, odporúčame investovať do niekoľkých opatrení, ktorá zvýši bezpečnosť pri cestovaní.

Prepravky pre psov sú zárukou bezpečia

Odporúčame predovšetkým prepravky pre psov, ktoré sú synonymom bezpečia. Jedná sa o jednu z najbezpečnejších pomôcok, ktoré slúžia na prepravu domáceho maznáčika. Je to skvelé zariadenie, ktoré pes miluje a v ktorom sa ostatne cíti veľmi komfortne.

Prepravné boxy je možné kúpiť ako menším, tak väčším psím plemenám. Väčšinou sa preferujú plastové, ale veľkým plemenám sú určené predovšetkým kovové alternatívy.

Podobne slúži aj postroje a pásy pre psov

Čo tiež zvyšuje bezpečnosť v aute, tak sú postroje a pásy pre psov. Ak nemáte uzamykateľné prepravné boxy, potom by mal byť pes istený bezpečnostným postrojom. V prípade pásov pre psov je dôležité dbať na ich dĺžku – tú je dobré skrátiť na správnu dĺžku, aby psa neškrtil, na druhú stranu aby ho udržal.

Vhodné sú tiež autosítě, ktoré by mali dopĺňať postroje a pásy pre psa. Samy o sebe však nie sú autosítě dostatočnou ochranou.