Zariaďte svoj dom do škandinávskeho štýlu. Ako na to?
Bývanie

Zariaďte svoj dom do škandinávskeho štýlu. Ako na to?

Ako vyzerá moderne zariadená domácnosť? O moderne zariadenú domácnosť sa dnes snaží každý, napriek tomu málokto vie, ako taká modernú domácnosť vyzerá. Mnohí ľudia sa domnievajú, že je plná doplnkov, ktoré sa aktuálne dajú zohnať v obchodoch s bytovými doplnkami, iní zase tvrdia, že modernú domácnosť je plná chytrých spotrebičov, ktorí nám len uľahčujú prácu a šetrí čas. Podľa nás je moderné bývanie synonymom škandinávskeho bývanie. Viete, ako škandinávska domácnosť vyzerá?

Škandinávske bývanie sa stalo pomerne populárne, a to predovšetkým z toho dôvodu, že je čisté a útulné. Kto by sa v čistej a útulnej domácnosti necítil dobre, že áno? Otázkou je, čo by mala domácnosť mať, aby bola škandinávska.

Kúzlo tkvie v jednoduchosti

O škandinávskom bývanie sa vie, že je to jednoduché bývanie, ktoré nie je prepchaté tým, čo k životu nepotrebujete. Vďaka tomu, aké jednoduché je toto bývanie, je zároveň aj praktické. Pred maľovaním stien vyberajte z jemných tónov farieb, v ktorých tkvie čaro. Škandinávske bývanie je svetlé, nehrajú v ňom žiadnu úlohu pestré farby, ktoré zaujmú na prvý pohľad. U tohto štýlu bývania zaujme na prvý pohľad jednotvárnosť a svetlo, ktoré vyčnieva zo svetlých tónov farieb.

Svetlo spoločne s jemnými farbami dokážu miestnosť prevzdušniť, čo je u škandinávskeho bývania nutnosťou.

Prírodné materiály ako dominanta miestností

Pestré moderné pohovky do škandinávskeho bývania nepatrí. Vždy sa volí prírodné materiály, ktoré sú veľmi dôležité. Nie je to však len o dreve, ale tiež o kovu alebo skle, ktoré dokážu oživiť neutrálne základy interiérov. Drevo miestnosti skôr zateplí a dodajú spomínanú a príjemnou útulnosť.

Pri zariaďovaní vždy začínajte najskôr s veľkými kusmi nábytku, ktorých si človek pri vstupe do miestnosti všimne najskôr. Sú to teda pohovky, skrine, stoly alebo v spálni posteľ, na ktorú sa najprv musí brať ohľad. Doplnky sú to posledné.