Za adrenalínovými zážitkami do smrtiacich turistických destinácií
Zaujímavosti

Za adrenalínovými zážitkami do smrtiacich turistických destinácií

Milujete cestovanie a zároveň ste milovníkom adrenalínu a prijímate každú adrenalínovú výzvu? V tom prípade by ste mali navštíviť jednu z takzvaných smrtiacich turistických destinácií. Jedná sa o najnebezpečnejšie turistické destinácie, kam sa človek môže vydať. V mnohých z nich ide naozaj takzvane „o kejhák“. Risknem to a vydáte sa v ústrety dobrodružstvo naproti?

Poznáte záhradu v Alnwick?

Okolo záhrady v Alnwick sa točí veľa, veľa zaujímavých povestí. Podľa všetkého tunajšie záhrady založila vojvodkyňa Jane Percy, ktorá vytvorila doslova neobyčajnú záhradu. V sadoch záhrady sa nájdu jedovaté rastliny, ktoré môžu človeka ihneď zabiť. S týmto vedomím kráčate záhradou a bojíte sa, aby ste napríklad neomdleli, čo sa pokojne môže stať, ak sa k rastlinám dostanete blízko.

Rastlín sa nikto nesmie dotýkať, rovnako tak sa u nich nesmiete zastavovať. Rastliny totiž fungujú ako narkotikum, ktorá človeka najskôr omámi a potom ho usmrtí.

A čo pláž Praia de Boa Viagem?

Už ste počuli o tejto brazílskej pláži? Je veľkým lákadlom pre turistov z celého sveta. Špecifický je zlatistý piesok, nádherné západy slnka a priezračne modré more. Pri kúpaní však buďte veľmi opatrní, je to totiž veľmi obľúbené miesto žralokov, ktorí sa tu vo veľkom vyskytujú. Za posledných dvadsať rokov sa tu udialo viac ako päťdesiat žraločích útokov, polovica útokov bola zakončená ľudskou smrťou. Žraloky sú sem lákaní hlavne loďami a odpady, druh, ktorý sa tu pohybuje, je známy tým, že zožerie všetko, čo sa len trochu hybnej.

Lákavé sú aj činné havajskej sopky

Veľkým adrenalínovým zážitkom sú havajskej sopky, ktoré sú lákavé preto, že sú stále činné. Najobľúbenejšie je jednoznačne Kilauea, na ktorú ľudia putujú dnes a denne. Ľudí nezaujíma ani fakt, že bolo zistená už celý rad úmrtia u týchto sopiek, idú hore na vlastné nebezpečenstvo.