Vydajte sa na miesta, kde o turistov nezavadíte. Sú aj Európe
Zaujímavosti

Vydajte sa na miesta, kde o turistov nezavadíte. Sú aj Európe

Rad ľudí by veľmi rada cestovala, ale pravdou je, že je odstrašuje množstvo turistov, na ktoré naráža na jednotlivých miestach. Iní by zasa skôr cestovali po Európe ako v zahraničí, ale opäť sú zastrašovaní množstvom turistov. V skutočnosti sa však nájde hromada miest, kde turisti nie sú v tak veľkom počte ako inde. Takých miest je dokonca mnoho aj v Európe. Aby ste ich však nemuseli hľadať zdĺhavo na internete, prinášame vám niekoľko tipov.

Orange vo Francúzsku

Poznáte európske mesto menom Orange? Nájdete ho vo Francúzsku. Pravdepodobne ho nepoznáte, Francúzsko je spätá hlavne s Parížom, kam sa jazdí rozhodne najčastejšie. Francúzske mesto Orange je však naozaj nádherné, nájdete tu antické divadlo a mnoho, mnoho malých kaviarní. Tiež sa tu nachádza najobľúbenejšie trhy v celej Provence. Konajú sa každý štvrtok, predávajú tu viac ako tri stovky statkárov svoje produkty. Kúpiť si tu môžete ako keramické produkty, tak potraviny a mnoho, mnoho ďalšieho.

Norwich v Anglicku

Do Anglicka sa jazdí hlavne za tunajšími pamiatkami, ale pravdou je, že je tu mnoho iných krásnych miest, kde navyše nie je toľko turistov. Napríklad sa môžete vydať do Norwich. O tomto európskom meste sa povráva, že má krčmu na každý deň v roku. Typická je tunajšia stredoveká architektúra v podobe katedrál alebo pitoreskných domov, tiež je tu najstaršia putyka v krajine zvaná Adam and Eve.

Bern vo Švajčiarsku

Mesto menom Bern možno dobre poznáte, napriek tomu ste mesto v minulosti nikdy nenavštívili. Teraz by ste to mali napraviť, mesto je známe tým, že sa tu nenachádza mnoho turistov. Je to však zvláštne, podľa miestnych si tu nájde každý to svoje. Dokonca tu žil aj dva roky Albert Einstein, čo je tiež veľkým lákadlom. Okrem miestnych stavieb je tu k videniu aj príroda, dokonca je tu možnosť vyšliapať si na horu Gurten, z ktorej sa ponúka naozaj krásny pohľad na celé mesto.