Vírivka na vašu terasu? Na čo treba myslieť
Bývanie,  Zaujímavosti

Vírivka na vašu terasu? Na čo treba myslieť

Prečo chodiť po práci do wellness centra a šliapať kilometre? Vytvorte si vlastné kúpele priamo na terase. Ako si vybrať správnu vírivku pre svoj priestor? Čo by nikdy nemalo chýbať vo vírivke?

Odchod s nápadom

Najprv si rozoberieme výhody a nevýhody vonkajšej vírivky. Do svojho domova si môžete pozvať vírivku s masážnymi funkciami. Ale povedzme si pravdu – väčšina z nás chce tento zážitok zažiť na vlastnom dvore, kde si môžeme oddýchnuť na čerstvom vzduchu a užiť si chvíle v prírode.

Začnite s nafukovacím

Ako prvý model si určite zaobstarajte nafukovaciu vírivku. Kúpa je najmenšou finančnou záťažou pre vašu peňaženku a počas prvého roka používania získate dobrý prehľad o tom, či je pre vás vhodný. Stačí prepláchnuť kazety, ktoré sú vo filtrácii. Túto vírivku stačí umiestniť na rovný, spevnený povrch, ktorý ste ošetrili plachtou proti znečisteniu.

Drevená alebo akrylátová vírivka

Tento model je už pre pokročilejších. Viete veľmi dobre, že vás vírivka robí šťastnými? Nainštalujte model s akrylovým plášťom. Kryt škrupiny môže byť plastový alebo drevený. Takto inštalovaná vírivka má už teraz vysokú estetickú hodnotu a ponúka aj mnoho ďalších wellness funkcií.

Sprcha sa určite bude hodiť

Pred každou návštevou vírivky sa vždy osprchujte. Tým sa zaistí čistá voda vo vírivke a tiež sa zabezpečí, aby sa do vody nedostali väčšie nečistoty. Sprchu umiestnite čo najbližšie k vírivke. Môžete si napríklad zaobstarať peknú solárnu sprchu na terasu, ktorá sa sama postará o teplú vodu.

Skôr ako sa rozhodnete pre konkrétnu vírivku na terasu, overte si aj možnosť prepravy objemného predmetu priamo na váš pozemok. Bude možné prepraviť a bezpečne umiestniť väčšiu vírivku, alebo sa budete musieť uspokojiť s menšou veľkosťou alebo zostať pri nafukovacej verzii?