Užite si púšť v Afrike! Avšak nezabúdajte na bezpečnosť
Zaujímavosti

Užite si púšť v Afrike! Avšak nezabúdajte na bezpečnosť

Do Afriky sa jazdí hlavne za safari, ale čo keby ste do Afriky išli predovšetkým za púšťou, ktorá je plná adrenalínu, ale aj poriadneho nebezpečenstvo? Afrika je miesto plné možností, navyše v dnešnej dobe sa dá do Afriky cestovať vážne kedykoľvek a akokoľvek. Je to kontinent, kde sa stretnete s najväčším množstvom voľne žijúcich exotických druhov zvierat, rovnako tak sa tu stretnete s najväčšími púšťami sveta. Na žiadnom inom mieste na svete nepokrývajú púšte tak veľký diel rozlohy ako tu. 

Ak by sme mali africké územie plné piesku porovnať s Českou republikou, vliezli by sme sa do púšte snáď stokrát. Len deväť miliónov štvorcových kilometrov pokrýva Sahara. Obrovská púšť sa nachádza aj na opačnej strane kontinentu a volá sa Kalahari. Je zhruba dvadsaťkrát menšie, svojou rozlohou sa rovná napríklad Francúzsku. 

Užite si Saharu naplno! 

Ak by ste sa zatúžili brázdiť púšťa, Sahara je ideálne miesto, avšak bezpečná sú len niektoré miesta púšte. V súčasnej dobe na Sahare panuje politický nepokoj a mnohé územia sú doslova nebezpečné. Lenže vďaka tomu, ako je Sahara obrovská, nie všetky miesta sú nebezpečné. 

Medzi bezpečné miesta sa radí ich Afriky, kde nie sú politické rozbroje tak „horúce“. Bohužiaľ tu chýba infraštruktúra. Možno práve vďaka chýbajúcej infraštruktúre bude túlanie sa púšťa väčším zážitkom. Veď si to predstavte – túlate sa púšťa za východu i západu slnka, počúvate kvílenie vetra a užívate si presýpanie hrebeňov tunajších dún. No nie je to nádhera? 

Aké miesta sú ideálne na surfovanie sa v púšťach? 

Na púšť sa môžete vydať napríklad v Alžírsku, je to však namáhavejšie než napríklad v Maroku. Ak by ste sa vydali na púšť z Maroka, môžete si požičať automobil alebo môžete ísť ako organizovaný zájazd. V Alžírsku sa musíte na púšť presunúť často letecky, pretože práve tu to nie je najbezpečnejšie. 

Ideálne je aj Egypt, kde si opäť môžete požičať auto z požičovne. Do Egypta sa za púšťa jazdí celoročne, nie len počas určitých mesiacov.