Top trojka najlepších rodinných áut v roku 2022
Zaujímavosti

Top trojka najlepších rodinných áut v roku 2022

Výber toho najlepšieho rodinného vozidla môže byť náročnejší, než si myslíte vzhľadom na to, že najmä milovníci áut majú tendenciu požadovať od týchto vozidiel obrovské množstvo vecí. To však neznamená, že by výrobcovia automobilov hádzali flintu do raže. Poďme sa pozrieť na top 3 automobily, ktoré si zaobstarať, keď máte rodinu.

Škoda Octavia

Škoda Octavia je vynikajúce všestranné vozidlo, ktoré ponúka to, čo je pre rodiny najdôležitejšie, a to konkurencieschopnú cenu, dostatok priestoru, praktickosť, užitočnú palubnú techniku ​​a rad účinných benzínových, naftových a hybridných motorov.

Octavia ponúka elegantný a čistý dizajn, zatiaľ čo kvalita interiéru je tiež veľkým plusom a ľahko sa vyrovná viacerým prémiovým konkurentom. Hybridný model 1.4 TSI iV s výkonom 201 k je skutočným víťazom; vďaka schopnosti prejsť až 34 km iba na elektrický pohon a emisiám CO2 iba 21-27 g/km ponúka nízke prevádzkové náklady a veľkú úsporu daní pre podnikateľov.

Volkswagen ID.3

Pokiaľ túžite po plne elektrickom rodinnom vozidle, potom je Volkswagen ID.3 skvelou voľbou. Štýlový hatchback bol prvým z rodiny vozidiel s označením ID a VW dúfa, že sa stane automobilovou ikonou podľa vzoru pôvodných modelov Beetle a Golf.

Nemusíte mať obavy z dojazdu, stredná 58kWh varianta je schopná prejsť na jedno nabitie až 260 km, zatiaľ čo výrobca tvrdí, že najvyššia 77kWh verzia je schopná prejsť 336 km, než bude nutné ju pripojiť k elektrickej sieti.

Vnútri je viac miesta ako v Golfe, zatiaľ čo ID.3 je ešte praktickejší vďaka skvelému výhľadu cez veľké okno a väčšiemu batožinovému priestoru s objemom 385 litrov. Pokiaľ sa navyše rozhodnete pre vozidlo v najvyššej výbave s možnosťou 100kW nabíjania, budete môcť dobiť batériu (z 10-80%) približne za 30 minút.

Hyundai Tucson

Výrazný a osobitý vzhľad, bohatá štandardná výbava naprieč modelovým radom a celkový pocit špičkovej kvality spracovania, to sú len niektoré z vlastností, ktoré opisujú najnovší model Tucson.

Je to skvelá voľba pre rodinu, pretože vďaka dômyselnej konštrukcii je v ňom dostatok miesta pre cestujúcich vpredu aj vzadu. Batožinový priestor sa pýši objemom 620 litrov. Hoci Hyundai zapracoval na tom, aby bol Tucson atraktívnejší pre záujemcov o prémiových SUV, ceny nie sú príliš vysoké.