Tabak iD, čo predstavuje?
Zaujímavosti

Tabak iD, čo predstavuje?

Napriek tomu, že užívanie tabaku patrí medzi jednu z najrozšírenejších podôb relaxačných rituálov, zároveň sa jedná o jednu z tých najčastejšie kritizovaných a takmer až tabuiozovaných. Tento paradox sa postupne začal objavovať v uplynulom storočí. Na jednu stranu záľubu vo vychutnávaní týchto výrobkov začali nachádzať ďalšie a ďalšie spoločenské vrstvy a jeho popularita závratne stúpala, na stranu druhú sa onedlho potom začali spoločnosťou niesť hlasy odborníkov kritizujúce tento rozvíjajúci sa trend, a to predovšetkým kvôli zdravotnej škodlivosti. Tento jav však rozhodne nezostal iba v minulosti. Napríklad Česká republika sa v súčasnosti radí medzi krajiny s najväčším počtom nadšencov tejto záľuby v Európe. Minimálne v našej krajine tak obľuba a nadšenie stále prevažujú nad odmietavými názormi. Hoci ako národ súťaživcov nás teší akékoľvek prvenstvo, práve v tejto oblasti sa stalo skôr varovným signálom. Už niekoľko rokov tak môžeme pozorovať postupné zavádzanie reštrikcií v oblasti tabakového priemyslu.

Čiara cez rozpočet

Snaha zo strany štátu odnaučiť Čechov tejto záľube sa v priebehu rokov vyvíja a graduje. Od postupného a neustáleho zvyšovania cien týchto výrobkov až po odpudivé obrázky na ich krabičkách. V poslednom čase sme však mohli tiež zaznamenať prvý zásadnejší zásah do samotného predaja. Od roku 2020 totiž došlo k zákazu predaja obľúbených mentolových výrobkov. Nielen v Česku, ale ani v žiadnej inej krajine Európskej únie, tak tieto produkty už nie sú v predaji. To zdanlivo mohlo spôsobiť čiaru cez rozpočet všetkým nadšencom ochutených variantov týchto produktov. Aj táto zdanlivo patová situácia však má svoje riešenie.

Riešenie je na dosah

Kto chce, hľadá spôsob. Mnoho nadšencov týchto produktov svoju záľubu trochu preorientovalo. Hoci už nie sú dostupné klasické ochutené výrobky, na trhu sa už pred nejakou dobou objavil hit alternatívnych elektronických variantov, ktoré ponúkajú možnosť voľby najrôznejších druhov náplní. Medzi najobľúbenejšie patrí napríklad Pulze, zariadenie na zahrievaný tabak, ktorého náplne iD sú v ponuke hneď v piatich možných variantoch.

  • Rich bronze
  • Balanced blue
  • Capsule polar
  • Ice
  • Polar green

Z týchto možností si vyberie skutočne každý.

Win-win situácia

Veľká variabilita však rozhodne nie je jediným benefitom, ktorý si získal priazeň používateľov. Počas užívania Pulze nedochádza k procesu horenia, vďaka čomu sa do tela nevstrebávajú škodlivé látky ako je oxid uhoľnatý alebo decht. Celková škodlivosť sa tak znižuje až o 80 %. Absencia klasického dymu tiež zabraňuje nežiaducim efektom ako je:

  • Zápach oblečenia
  • Žltnutie zubov a nechtov
  • Zadýmené miestnosti

S istou dávkou zveličenia sa tak Pulze môže stať mierovou fajkou medzi oboma názorovo rozdielnymi tábormi.